Yorgunluğa İyi Gelen Bitkisel Çaylar Nelerdir ?

Sürekli yorgunluk ve halsizlikten şikayetçi iseniz Yorgunluğa İyi Gelen Bitkisel Çaylar bu sorununuza bir nebze olsun çare olabilir.

Dönemsel Yorgunluk; Mevsimsel olarak ya da yoğun iş temposu, stres, uykusuzluk ya da yetersiz beslenme nedeniyle herkesi zaman zaman etkileyebilmektedir.

Kronik yorgunluk, uzun süre kişinin kendini yorgun, bitkin, halsiz ve mutsuz hissetmesidir. Kronik yorgunluklarda mutlaka konusunda uzman bir doktora başvurarak altında yatan nedenlerin yanı sıra, tedavi yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Dönemsel yorgunluk içinse, enerji verdiği bilinen bazı bitki çaylarından faydalanabilirsiniz. Örneğin yeşil çay, ginseng, zencefil ve mate çayı gibi bazı çaylar canlılık vererek konsantrasyonu arttırmaya yardımcı olabilir.

Yorgunluğa İyi Gelen Bitkisel Çaylar Nelerdir ?

Yorgunluğa İyi Gelen Bitkisel Çaylar halsizliği gidermekte vücuda faydalı olabilirler. Halsizliğe yorgunluğa çare olabilecek bitki çaylarını tüketebilirsiniz.

Yeşil çay

Yorgunluğa İyi Gelen Bitkisel Çaylar Nelerdir ?

Sağlıklı bitki çayları arasında en çok bilinenlerden olan yeşil çay metabolizmanızı hızlandırır ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Özellikle bahar yorgunluğu durumuna çok iyi geldiği bilinmektedir. En iyi ve en etkili sağlık içeceği diyebileceğimiz yeşil çay bahar yorgunluğu hissedenler için günde iki kahve kupası kadar tüketilmelidir.

Melisa çayı

Yorgunluğa İyi Gelen Bitkisel Çaylar Nelerdir ?

Melisa çayı özellikle baharda bozulan uyku düzenleri için birebir fayda sağlayan bir çaydır. Antiseptik özelliği vardır ve mideyi rahatlatıp hazmı basitleştirir. Melisa çayı günde iki kupa tüketildiği zaman oldukça etkilidir.

Papatya Çayı

Yorgunluğa İyi Gelen Bitkisel Çaylar Nelerdir ?

Genellikle sakinleştirici özelliği ile bilinen papatya çayı aynı zamanda sindirim sıkıntılarına da iyi gelmektedir. Günde bir kupa tüketildiği zaman bahar yorgunluğuna da iyi gelmektedir.

Ihlamur

Yorgunluğa İyi Gelen Bitkisel Çaylar Nelerdir ?

Günde bir ya da iki kupa tüketeceğiniz ıhlamur bitkisi bağ ağrısına ve hazımsızlığa iyi gelmektedir.

Bitki çaylarının dışında insana pozitif enerji yükleyen bazı bitkiler de vardır. Bunların arasında arı poleni, meyan kökü, ginseng, üzüm çekirdeği, keten tohumu ve ceviz en çok bilinenleridir.

Bu bitkilerin yanı sıra yorgunluğa iyi gelen besinler de bulunmaktadır. Enerji verecek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak olan bu besinler ise fasulye, elma, muz, gün kurusu, kuru siyah üzüm, bezelye ve bakladır.

Stresi Azaltan Yiyecekler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu