Nedir, Nasıl Yapılır

Bedava Photoshop Nasıl Kullanılır ?

Bedava Photoshop Nasıl Kullanılır yazımızda ücretsiz Adobe Photoshop yazılımı kullanmanın ve Photoshop lisansını ucuza almanın yollarını anlatacağız.

Adobe Photoshop Nedir, ne işe yarar ?

Adobe firması tarafından hazırlanan, vektörel çizim yapma imkanı sunan, fotoğraf manipülasyon işlemleri yapabilen, reklamlar ve görsel düzenlemeler yapmanıza imkan sağlayan gelişmiş bir grafik tasarım programıdır.

Photoshop grafiksel anlamda birçok farklı işlemi rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz grafik tasarım araçlarının en popüler olanıdır. Adobe Photoshop programı sayesinde yapabileceğiniz işlemlerin kesin bir sınırı söz konusu  olmayıp, grafiksel anlamda hayal edebileceğiniz tüm çalışmaları yapabilirsiniz.

Yani PhotoShop ile genel olarak şunları yapabilirsiniz;

# Logo Tasarım

# Web Tasarım

# Maskot Tasarım

# Fotoğraf Manipülasyon

# Özel Çizimler

# Reklam Hazırlama

# Afiş Hazırlama

# Fotomontaj

Bedava Photoshop Nasıl Kullanılır ?

Photoshop, Adobe firması tarafından sınırsız ve tam kullanım için belirli miktarda lisans ücreti ödenerek sunulmaktadır. İnternette bulunan crackli photoshoplarda Adobe ürünlerindeki amtlib.dll dosyası gelmektedir ve bu dosya programın klasör dizinine atılarak lisans ücreti ödemeden yasal olmayan yollardan Bedava Photoshop kullanılabilir hale getirilmiştir.

Bu durum kesinlikle telif hakkı ihlalidir ve  hak sahibinin yani Adobe firmasının şikayeti olması halinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu kapsamında oldukça yüklü bir cezai yaptırıma tabidir.

TeknolojiDolabi.com olarak photosopda dahil olmak üzere crackli hiç bir yazılımı kullanmamanızı şiddetle öneriyoruz.  Çoğu crackli yazılımın içinde backddor virüsleri bulunmaktadır. Buna mutlaka dikkat edin.

Peki Ücretsiz Photoshop Nasıl Kullanılır ?

Adobe firması Photoshop ürünüde dahil olmak üzere tüm yazılımlarını tam versiyon olarak 30 gün boyunca bedava deneme imkanı sunmaktadır. Yani Photoshop’u buradaki linkten indirerek 30 gün boyunca tam sürümünü bedava kullanıp, ücretsiz phoshop‘un keyfini sürebilirsiniz.

Deneme süresi bitiminde yazılım size bir ödeme ekranı sunacaktır. Bazı kullanıcıların bilgisayar takvimini  bir gün geri alarak bu süreyi uzattığı söylenmekle beraber bu kesin değildir.

Photoshop Lisansı İndirimli Nasıl Temin edilir ?

Adobe’un Öğrenci ve Eğitici programı üzerinden %60’a varan indirimlerle lisans satın almak mümkün. Bunu yapabilmek için ihtiyacımız olan şey ise bu bağlantıyı takip etmek ve “edu, edu.tr” uzantılı bir mail adresine sahip olmak.

> Ücretli Yazılımların Ücretsiz Alternatifleri

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu