iPhone’da Açılan Sayfalar Tek Seferde Nasıl Kapatılır ?

Safari’de çoklu sekme kapamanın birbirinden pratik yolları bulunmakta. Peki size Safari üzerinde iPad yada iPhone’da Açılan Sayfalar Tek Seferde nasıl kapatılır biliyor musunuz?

Firefox, Opera, Chrome gibi tarayıcılarda olduğu gibi  Safari internet tarayısında da sitediğiniz kadar sekme açabiliyorsunuz. Ancak açılan ve sonra kapatılmayan bu sekmeler zamanla telefonunuzun performansında düşmelere neden olacaktır. Bu nedenden dolayı kullanmadığınız bu sekmeleri kapatmanız gerekli.

Pek tabi bu sekmeleri tek tek kapatmanızın gereği yok. IOS işletim sisteminde Safari sekmelerini tek seferde kapatma gibi bir özellik mevcut.

Safari’de Açılan Sayfalar Tek Seferde Nasıl Kapatılır ?

# iPad veya iPhone üzerinden Safari’yi açın ve Açılan sayfanın sağ alt kösesinde sekmeleri yönetmenizi sağlayan kare butona dokunun ve birkaç saniye basılı tutun.

iphone sekme kapatma

# Yapılan bu işlemin ardından “Sekmenin Tümü, Bu Sekmeyi Kapat, Yeni Özel Sekme ve Yeni Sekme” seçeneklerinin yer aldığı bir menü gelecek, ” Sekmenin Tümü ” seçeneği tıklandığında Safari’ de ne kadar açık olan sekme varsa hepsi tek seferde kapanacaktır

iphone sekme kapatma

Ayrıca sekmelerin görüntülendiği ekranda sağ alt tarafta yer alan Bitti butonuna basılı tutulduğunda da aynı işlemi yapmaktadır.

iPhone, iPad veya iPod touch’ta standart tarayıcı olarak bulunan Safari, ziyaret edilen sitelerin adreslerini ve verilerini tutar. Kısaca web faaliyetlerini kaydeder. Safari’de isterseniz kolayca geçmişi ve tutulan tüm kayıtları silebilirsiniz. Bunun için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu