Samsung telefonlarında slow motion özelliği ile çekim yapma nasıl yapılır?

Bu yazımızda Samsung telefonlarında slow motion özelliği ile çekim yapma nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız.

Slow Motion Modu nedir?

Slow motion modu, çektiğimiz  görüntüleri yavaşlatarak daha ayrıntılı bir şekilde görmemizi sağlayan bir çekim modudur. Bu mod ile koşan bir kişiyi veya hareket eden bir nesneyi çektikten sonra yavaş bir şekilde izlemenize olanak tanıyor.

Samsung telefonlarında slow motion özelliği ile çekim yapma

Galaxy S9 ve S9+ Süper Ağır Çekim

Galaxy S9 & S9+ ile kaçırmak istemediğiniz anları hızla yakalayabilir ve ağır çekimde oynatabilirsiniz. Süper ağır çekim video özelliği ile, özel olayları ve hızlı akan sahneleri ağır çekimde kaydedebilir ve yaptığınız çekimlerden eğlenceli videolar elde edebilirsiniz.

Çoklu çekim; Cihazınız ile bir video kaydedip videolarınıza Süper Ağır Çekim ekleyebilir ve ya bir anı süper ağır çekim ile vurgulayabilirsiniz.

Tek Çekim; Cihazınız ile Süper Ağır Çekim özelliğini kullanarak tek bir anı yakalayıp kısa bir video kaydedebilirsiniz.

1 Uygulamalar listesinden, Kamera seçeneğine dokunun.

2 Ekranın üst bölümünde bulunan seçenekler Önizleme’den SÜPER AĞIR ÇEKİM’e dokunun.

3 Çekim modunuzu Çoklu Çekim ve ya Tek çekim olarak ayarlayabilirsiniz.

Galaxy Note 8 Ağır Çekim

1 Öncelikle akıllı telefonun ekran kilidini açın, uygulama tepsisine gidin ve kamera uygulamasını çalıştırın.

2 Mode butonuna dokunun. Ekranda farklı seçenekler belirecektir. Ağır çekim modunu ayarlayın.

3 Videonun ne kadar ‘hızlı’ olacağını da ayarlayabiliyorsunuz. Ağır çekim video kaydında x1/2 (en düşük slow motion efekti), x1/4 (orta düzeyde slow motion efekti) ve x1/8 (optimum slow motion efekti) seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Galaxy S6 Ağır Çekim

1 Kamera uygulamasını açtıktan sonra aşağıdaki resimde gösterildiği gibi ekranın sol alt köşesinde yer alan MOD seçeneğini seçin.

2 Açılan MOD ekranında yer alan Ağır Çekim seçeneğini seçin.

3 Ağır çekim modunu seçtikten sonra kamera uygulamasına geri döneceksiniz. Normal video çeker gibi videonuzu çekin ve kaydı tamamlayın.

Apple Iphone X Ağır Çekim

Telefon ana ekranda iken “Ayarlar”a girilir. Hemen ardından “Kamera” uygulamasına girilir. Kamera açıkken ekranın alt köşesinde duran “Süper Ağır Çekim” seçilir. Ağır çekimle çekilen videolarda, hızla giden bir obje kaydedildiğinde ilginç videolar ortaya çıkıyor. Her kayıt öncesinde bu işlemi ayarlamak gerekiyor. Süper ağır çekim modunu alışkanlık haline getirip iphone x ile ilginç videolar yaratabilirsiniz.

Huawei P20 Pro Ağır Çekim

Huawei P20 Pro’da varolan slow / stop motion özelliğiyle kaçırılmayacak kareler yakalayabiliyorsunuz. Ekran açık değilken, cihazın aşağı kısmında bulunan ses düğmesi iki kez tıklandığında 0,3 saniye içinde görüntü alabiliyor.

Huawei P20 Pro modellerinde ağır çekim özelliğini etkinleştirmek için “Ana ekran”da “Kamera” ikonuna tıklanır. Açılan kamera uygulamasında, siyah ekranda ekranın altında duran “Fotoğraf” seçilir. Çıkan ekranda yan yana duran simgelerden “Ağır Çekim” modu tıklanır. Sonraki aşamada uygulama, sizden video çekmeye başlamadan önce ayarlar yapmanızı isteyecek. Bunun için sağ altta “Hız” ibaresi görünüyor. Oradan hız ayarı yapılıyor. Çekim modlarını çeşitli hızlarda deneyerek farklı video çekimleri yaratabilirsiniz. Telefonda bulunan bu özellikle sosyal medya ve benzer hesaplarda çok renkli ve eğleneceli görüntüler elde edebilir ve takipçilerle paylaşabilirsiniz.

Xiaomi mi mix 2s Ağır Çekim

Hatrı sayılır kamera özellikleriyle donatılan mi mix 2s modellerde, başka telefonlarla mümkün olmayan pek çok tekniği bu modellerle yapabiliyorsunuz. Sadece bu modelde bulunan etkileyici kamera teknikleri bulunuyor. Bunlardan biri süper ağır çekimdir. Daha hareketli videolara hazırlamak için bu teknikte çekilen projeler dijital platformlarda ilgiyle izleniyor. Siz de gördüğünüz etkileyici videolardan birini kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir adet, rüya telefon olarak lanse edilen Xiaomi mi mix 2s cihaza ihtiyacınız olacak. Süper ağır çekim modu ayarları son derece basit olduğu için tekniğin uygulaması kısa sürüyor. Tamamen yönergeleri izleyerek kamera modunu “Süper ağır çekim” moduna ayarlamak yeterli oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu