Nedir, Nasıl Yapılır

Telefonda İnternetsiz Radyo Nasıl Dinlenir?

Cihazınızda aktifleştirilmeyen FM radyo modülünü açarak Telefonda İnternetsiz Radyo Nasıl Dinlenir yazımızda anlatacağız.

Spotify, Apple Müzik gibi müzik platformları sayesinde istediğimiz türde müziği internet vasıtası ile telefonlarımızdan dinleyebilmekteyiz. Peki internet olmadan radyo dinlemeniz mümkün desek ne düşünürdünüz?

Ülkemizde bulunan TRT bandrol vergisinden dolayı Android cihaz üreticileri, akıllı telefonların ve tabletlerin FM radyolarını pasif duruma getirerek satışa çıkarıyorlar. Sizde cihazınızda inaktif durumda bulunan FM radyoyu aktif edebilir ve internetsiz radyo dinlemenin keyfini istediğiniz zaman istediğiniz yerde sürebilirsiniz

Telefonda İnternetsiz Radyo Nasıl Dinlenir?

NextRadio uygulaması sayesinde telefonunuzda inaktif durumda olan FM radyoları aktif ederek kullanabilirsiniz.

Aşağıda anlatacağımız basit işlemi yapmadan önce telefonunuz internetsiz radyoyu destekliyor  mu buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Eğer cihazınızda radyo cipi varsa bunu nasıl aktifleştiririz, radyo modülünü nasıl açarız öğrenelim.

Öncelikle NextxRadio uygulamasını Android ve IOS platformlu cihazlarınıza aşağıdaki linklerden indiriniz.

NextRadio (Android)

NextRadio (IOS)

Telefonda İnternetsiz Radyo Nasıl Dinlenir?

Uygulama, hücresel veya Wi-Fi ağından edindiğiniz internet bağlantısı vasıtasıyla size yayınları dinlettirmek yerine kulaklığınızı bir radyo anteni olarak kullanır ve çevredeki frekansları yakalamaya çalışır.

Yapmanız gereken tek şey uygulamayı yükledikten sonra Ayarlar’a girip arayüz ayarlarından ‘Yalnızca İstasyon Arama Mod’u seçmek. Eğer cihazınızda bir FM radyo çipi varsa, ister kulaklıkla ister telefon hoparlörü ile müzik dinlemeye başlayabilirsiniz.

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu