iPhone’da Bu Aksesuar Desteklenmiyor Sorununun Kesin Çözümü

IOS cihazlarda ortaya çıkabilen Bu Aksesuar Desteklenmiyor hatasının çözümünü yazımızda sunuyoruz.

iPad ve iPhone’da bu aksesuar desteklenmiyor ve bunun gibi uyarıların sebeplerini ve bu sorunun nasıl çözüleceğini yazımızda anlatıyoruz.

Bu aksesuar desteklenmiyor sorunu cihaza bağlanan aksesuarın (şarj aleti, kulaklık gibi) cihazla uyumlu olmaması (orjinal olmayan aksesuar) yada aksesuarın çalışmasını engelleyen bir sorun bulunmasından dolayı meydana gelmektedir.

iPhone'da Bu Aksesuar Desteklenmiyor Sorununun Kesin Çözümü

Bu Aksesuar Desteklenmiyor sorunu nasıl çözülür?

Bu aksesuar desteklenmiyor sorununu;

  • IOS güncellemesi yaparak,
  • Bağlantı portlarını ve kablolarını kontrol ederek,
  • yada aksesuar uyumunu sağlayarak giderebilirsiniz.

Bu hatanın ortadan kalkması için ilk etapta IOS sürümünüzü güncelleyin. Bazı aksesuarlar en son IOS sürümü ile çalışmak üzere ayarlanmıştır.

iPhone güncellemesini kablosuz olarak yada bilgisayara bağlayıp iTunes vasıtası ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer iPhone güncellemesi nasıl yapılır bilmiyorsanız buradaki yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Aksaruarın bağlantı yuvalarını ve kablolarını kontrol edin. Aksesuar bağlantısını söküp tekrar bağlayarak uyarının  kaybolup kaybolmadığına bakın. Hata mesajı halen görüntülenmeye devam ediyorsa aksesuardaki ve aygıtınızdaki bağlayıcılarda hasar veya birikinti olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse birikintiyi ve aygıtınızdaki bağlayıcıları nazik bir şekilde temizleyin.

Son olarak eğer aksesuarın iPhone uyumu olup olmadığına bakın.

İster Apple tarafından üretilmiş olsun, ister üçüncü taraf bir şirket tarafından üretilmiş olsun; her aksesuar, her iPhone modeli ile çalışmaz. Bazı aksesuarlar sadece iPhone, iPad veya iPod touch’ın belirli modelleriyle çalışır. Emin değilseniz üreticiyle irtibat kurun.

Bağlı bir aksesuar olmamasına rağmen bu aksesuar desteklenmiyor uyarısını görüyorsanız https://support.apple.com/tr-tr/contact adresinden Apple Destek bölümüne ulaşın.

Telefondan kulaklığı çıkardığınız halde kulaklık modu kapanmıyor ve bu yüzden telefon görüşmelerinizi ahizeden yapamıyorsanız telefonu kulaklık modundan çıkarma nasıl yapılır buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu