WhatsApp Durum İndirme Nasıl Yapılır ?

WhatsApp Durum İndirme Nasıl Yapılır

Son güncelleme: 6 Mart 2020

WhatsApp Durum İndirme yazımızda anlatacağımız yöntemlerle arkadaşlarınızın paylaştığı WhatsApp durum fotoğraf ve WhatsApp durum  videolarını indirebilirsiniz.

WhatsApp hikaye özelliği ile rehberinizdeki kişilerle hikayelerinizi paylaşabiliyorsunuz. Whatsapp Durum (Hikayeler) özelliğini bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler buradaki yazımıza bakabilirler.

Daha önce sadece metin tabanlı olarak eklenebilen durum özelliği yapılan güncellemeler ile hem video hemde fotoğraf olarakda eklenebilmekte. Metin tabanlı durumlar profilde kalıcı oluyor ancak fotoğraf ve video içeren durumlar 24 saat sonra otomatik olarak siliniyor.

WhatsApp Durum İndirme Nasıl Yapılır ?

Yazımızda anlatacağımız yöntemlerle hem Whtasapp durum videolarını indirebilir hemde Whatsapp durum fotoğraflarını indirebilirsiniz.

Android WhatsApp Durum İndirme Nasıl Yapılır ?

Android’de WhatsApp Durum İndirme için uygulama kullanmamız gerekmektedir. Bunun için 2 farklı yöntem ve uygulamadan bahsedeceğiz.

1.Yöntem; Story Saver adlı uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan telefonunuza kurunuz

Story Saver (Android) İndir

Uygulamayı açın ve ilk pencerede yer alan profiller üzerinden indirmek istenilen kişi durumuna tıklayıp WhatsApp durumundaki fotoğrafları ve videoları çok kolay indirip kaydedebilirsiniz.

2.Yöntem; WhatsApp Durum İndirme için kullanabileceğimiz diğer uygulama  ES Dosya Yöneticisi uygulamasıdır. Uygulamayı aşağıda sunduğumuz PlayStore linkinden indirebilirsiniz.

ES Dosya Yöneticisi (Android) İndir

Uygulamayı yükledikten üç noktalı menüye tıklayın ve Araçlar-> Gizli Dosyaları göster seçeneğini etkinleştirin.

WhatsApp Durum İndirme Nasıl Yapılır

Bu işlemin ardından WhatsApp > Media > .Statuses bölümüne gelin. Burada .Statuses klasörü gizli klasördür.  Yukarıda anlattığımız Gizli dosyaları göster seçeneğini etkinleştirerek WhatsApp durumlarında paylaşılan fotoğraf ve videoları burada görüntüleyebilirsiniz.

WhatsApp Durum İndirme Nasıl Yapılır

Klasördeki fotoğraf ve videoları istediğini yere kopyalayarak sürekli erişebileceğiniz hale getirmeniz mümkün. Unutmayın, WhatsApp durumları 24 saat sonra silineceğinden dolayı bu klasörden de erişilemez hale gelecektir.

iOS WhatsApp Durum İndirme Nasıl Yapılır ?

iOS WhatsApp Durum İndirme için WhatsApp Pocket uygulamasını indirerek bilgisayarınıza kurmalısınız.

WhatsApp Pocket (IOS) İndir

iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra WhatsApp Pocket uygulamasını çalıştırın ve iOS Devices bölümünden cihazınızı seçin.

WhatsApp Durum İndirme Nasıl Yapılır

Tarama tamamlandıktan sonra tüm WhatsApp konuşmalarınız uygulamada listelenecektir. WhatsApp sohbetine tıkladıktan sonra önizleyin, medyanın dosyalarınızı arkadaşınızın WhatsApp durumundan bulacaksınız.

WhatsApp Durum İndirme Nasıl Yapılır

Bunları bilgisayarınıza aktarmak için sağ alttaki Export Attachment düğmesine tıklayabilirsiniz.

> Whatsapp Durumu Nasıl Silinir ?

] }

1 Yorum

mensudee  -  20 Kasım 2019 / 15:45

olayı resimlerle anlatmanız daha güzel olmuş tşk

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol