“Google Hesap Yöneticisi Durdu” (Google account manager has stopped) Çözümü

Android telefonlarda alınan hatalardan birisi de “Google Hesap Yöneticisi Durdu” veya “Maalesef Google Hesap Yöneticisi Durduruldu” hatasıdır.

Bu hata Android cihazların çoğunda meydana gelebilecek sorun.

Şimdi “Google Hesap Yöneticisi Durdu” (Google account manager has stopped) Çözümüne geçelim.

“Google Hesap Yöneticisi Durdu” (Google account manager has stopped) Çözümü

“Google Hesap Yöneticisi Durdu”  Çözümü

Bu sorunun çözümü için yapılması gereken telefonu “Fabrika ayarlarına” döndürmek olacaktır.

Önemli Not: Fabrika ayarlarına dönme işlemine başlamadan önce bulut üzerine senkronize olmadığını düşündüğünüz ve ihtiyacınız olacak tüm verilerinizi yedekleyiniz.

Özellikle SD kartınız üzerinde yer alan fotoğraf, video ve müzikleri yedeklemeniz sizin açınızdan eminim ki iyi olacaktır. (Gerçi SD kartı sıfırlayıp sıfırlamamak tamamen sizin seçiminize bağlı olduğu için çok da endişelenmenize gerek yoktur.)  Ayrıca metin mesajlarınızı ve diğer ayarlarınızı kaydetmek istiyorsanız üçüncü parti bir uygulamadan yardım alabilirsiniz.

1- Cihazınızın ana ekranı üzerinde yer alan ayarlar butonuna dokunarak işleme başlıyoruz. Ayarlar menüsüne ait simge farklı marka telefonlar üzerinde farklılıklar gösterebilir hatta uygulama tepsisi içerisinde bile yer alma ihtimali vardır.

2- Ardından ayarlar menüsü altında yer alan “Yedekle ve Sıfırlama” butonuna dokunuyoruz. Telefonunuzun markasına veya Android sürümüne göre bu bölüm “Gizlilik” veya “SD ve Telefon Depolama Alanı” altında yer alabilmektedir.

3- Karşımıza gelen yeni ekran üzerinde yer alan “Fabrika verilerine sıfırla” butonuna dokunuyoruz.

4- Sonrasında karşımıza gelecek ekran üzerinde hangi ayarların sıfırlanacağıyla ilgili bir bölüm karşımıza gelecektir. Burada en altta yer alan “sıfırla” veya “Tüm verileri sil” butonuna dokunarak işleme devam ediyoruz.

5- Son olarak karşımıza gelen onaylama adımında “Her Şeyi Sil” butonuna tıklayarak işlemi tamamlıyoruz ve telefon veya tabletimizin kendisini sıfırlayarak fabrika ayarlarına geri dönmesini bekliyoruz.

Hepsi bu kadar!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu