Facebook Hesap Dondurma Ve Hesap Silme

Facebook Hesap Dondurma Ve Hesap Silme

Çeşitli sebeplerden dolayı Facebook hesabınızı dondurmak veya tamamen silmek sizin elinizde. Facebook hesap dondurma size daha sonra tekrar aynı hesap üzerinden Facebook hizmetlerinden yararlanmanızı sağlar. Bilgileriniz, arkadaşlarınız, durum güncellemeleriniz, mesajlarınız, hareketler dökümünüz saklanır ve hesabınızı geri açtığınızda kullanmaya devam edebilirsiniz. Facebook hesap silme işlemi ise hesabınızı kalıcı olarak silmenizi sağlar. Tüm fotoğraflarınız, durum güncellemeleriniz,  mesajlarınız, hareket dökümleriniz, arkadaşlarınız, yani Facebook üzerindeki tüm verileriniz sistemden kalıcı olarak silinir ve bu hesaba tekrar erişiminiz mümkün değildir.

 

facebbb

 

Facebook hesabınızı geçici olarak dondurmak istiyorsanız,  Facebook hesap ayarları menüsüne girin. Sol sütunda bulunan güvenlik sekmesine tıklayın. Ekrana gelen sayfadaki ‘’Hesabını Dondur’’ ‘ u seçin ve gelen adımları takip edin. İstediğiniz zaman hesabınıza giriş yaparak Facebook hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

facebook-hesap-silmek

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, öncelikle bunun geri dönüşü olmayan bir işlem olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Hesabınızı silmeden önce verilerinizin bir kopyasını bilgisayarınıza indirmenizi tavsiye ederiz. Facebook’a giriş yaptıktan sonra ‘’Bize bildirin’’ linkinden hesabınızın kalıcı olarak silinmesini talep edebilirsiniz.

https://tr-tr.facebook.com/help/delete_account

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.