En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması ile telefonunuzun görünümünü farklılaştırabilir ve en az şarj yiyen launcher ve en hızlı launcherları kullanabilirsiniz.

En az şarj yiyen launcher ve en hızlı launcher arayışındaysanız sizin için derlediğimiz En iyi 20 Android Launcher uygulaması sunuyoruz.

Android dilediğinizce kişiselleştirebileceğiniz bir işletim sistemi. Android’i seçmenin en büyük nedenlerinden bir tanesi, işletim sisteminin sunduğu özgürlüktür.

Android Launcher, ana ekran ve menünün bulunduğu alanı kapsayan bir başlatıcıdır. Tema veya arayüz uygulaması olarak da bilinen Launcher uygulamaları sayesinde ekranda bulunan fontlar, geçiş efektleri, klasör yapısı, menü yapısını değiştirebilir ve telefonu daha hızlı hale getirebilirsiniz.

İyi bir Launcher, telefonun hızını artırabilir, güç tüketimini düşürebilir. Sistem dostu iyi bir launcher, telefonunuzun görselliğini geliştirirken, telefonun hızını artırabilir, RAM (bellek) kullanımını azaltabilir, bu sayede telefonun güç tüketimini de azaltabilir.

Android Launcher değiştirmek için;

  • Telefonunuzun “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
  • Ayarlar menüsündeki ekran bölümünde bulunan “Ana Ekran” seçeneğine dokunun.
  • Açılan sayfadaki “Ana ekranı seç” seçeneğine dokunun.
  • Karşınıza gelen cihazınızda yüklü olan launcher uygulamaları arasından birisini seçin.
  • Artık varsayılan launcher uygulamanız değişti ve cihazınızı kişiselleştirebilirsiniz.

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması ile telefonunuzun görünümünü farklılaştırabilir ve en az şarj yiyen launcher ve en hızlı launcherları kullanabilirsiniz.

Nova Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Yıllardır TeslaCoil tarafından, çok profesyonel şekilde geliştirilemeye devam edilen Nova Launcher, açık ara şu anda sizlere önerebileceğimiz en iyi launcher uygulaması.

Saf Android arayüzüne yakınlığı ile dikkat çeken Nova Launcher, geniş kişiselleştirme seçenekleri ve son dönemde etkilendiği material design ile birlikte, çok başarılı bir görünüm sunuyor.

Hızlı ve çok hafif çalışmasının yanı sıra, çok kolay şekilde kişiselleştirmesi mümkün olan Nova Launcher, denemek isteyebileceğiniz en iyi launcher uygulamalarından biri.

[appbox googleplay com.teslacoilsw.launcher]

Apex Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Nova Launcher kadar başarılı bir launcher olan Apex Launcher, saf Android görünümü ile gelen ve material design anlayışından etkilenen bir başka launcher uygulaması.

Nova Launcher gibi kişiselleştirme seçeneklerine sahip uygulama, verimli çalışması ile dikkat çekiyor ve Android 4.0 üzeri bulunan cihazlara yüklenebiliyor.

[appbox googleplay com.anddoes.launcher]

Android Launcher uygulaması yazımıza diğer Launcher uygulamaları ile devam ediyoruz.

Google Now Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Google‘ın Nexus cihazlarında sunduğu Google Now Launcher, uzun zamandır Android 4.1 üzeri bulunan tüm Android telefonlar için yayında.

Çok fazla kişiselleştirme özelliği olmayan uygulama, hızlı ve verimli çalışması ile dikkat çeken en iyi launcher uygulamaları arasında gösterilebilir.

[appbox googleplay com.google.android.launcher]

Action Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Android Launcher uygulaması arasında yer verdiğimiz Action Launcher 3, Android cihazlarda bulunan standart launcher uygulamasının yerine gelen ve çok daha kullanışlı olan bir Android uygulaması. Baştan uyarmakta fayda var. Bu uygulama ile Android cihazınızın genel görünümü ve kullanımı oldukça değişiyor.

Sadece bu uygulamaya özel değil, bir çok launcher uygulaması telefonlarınız üzerinde büyük dğeişim yaratıyor. Bu nedenle ilk başta garipseyebilirsiniz fakat önemli olan istediğiniz değişiklikler ve işinize yarayıp yaramayacağı. Bu şekilde değerlendirirseniz launcher uygulamalarından daha fazla yarar sağlayabilirsiniz.

Gelelim Action Launcher 3’ün özelliklerine. Materyal tasarım ile dizayn edilen uygulamanın görünümü oldukça şık ve renkli. Ana sayfanızdaki renkler ile uyumlu hale getirebileceğiniz dosya arka planları, google arama kutusu ve diğer yerler uygulamanın temasının özellikleri içerisinde.

[appbox googleplay com.actionlauncher.playstore]

C Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

C Launcher, Android işletim sistemine sahip olan cihazlarımız üzerinde kullanabileceğimiz, son derece işlevsel ve kullanıcı dostu bir launcher uygulaması olarak tanımlanabilir.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan C Launcher sayesinde Android mobil cihazımızdaki arayüzü kendi zevklerimiz doğrultusunda dizayn edebilir ve kullanım deneyimimizi bir üst seviyeye yükseltebiliriz.

Uygulamanın birçok öne çıkan noktası var. Bunların en başında kullanıcı dostu olması geliyor. Tasarım olarak C Launcher sahip olduğu tüm fonksiyonları kolay anlaşılabilecek bir şekilde konumlandırmış. Buna ek olarak uygulama son derece az pil tüketiyor. Pek çok launcher uygulaması kontrol pil tüketerek kullanıcıları zor durumda bırakıyor fakat C Launcher’da bu geçerli değil.

[appbox googleplay com.cma.launcher.lite]

Launcher 8

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Android cihazınızın klasik arayüzünden sıkıldınız ve farklı bir kullanıcı arayüzü mü denemek istiyorsunuz? O zaman Android kullanıcılarına Windows Phone deneyimini yaşatacak olan bir uygulama olan Launcher 8‘i kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Yepyeni bir kullanıcı arayüzü denemek için kullanabileceğiniz çok başarılı bir uygulama olan Launcer 8 ile Android işletim sisteminizi Windows Phone‘a dönüştürebilirsiniz.

Eminim ki Android cihazınıza Windows Phone arayüzünü kurduktan sonra, kendinizi yeni bir akıllı telefon kullanmaya başlamış gibi hissedeceksiniz.

[appbox googleplay com.lx.launcher8]

Go Launcher Ex

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Yine uzun yıllardır geliştirilen en iyi launcher uygulamalarından Go Launcher, Go Launcher geliştirici ekibi tarafından çok başarılı şekilde geliştirilmeye devam ediyor.

Hızlı çalışması ve çok fazla kişiselleştirme özelliği sunan uygulama, Android‘de kişiselleştirme denince akla gelen ilk uygulamalardan biri haline gelmiş durumda.

Giriş seviye cihazlarda mükemmelbeklenen performans ile çalışmasa da, orta ve üst seviye cihazlarda çok iyi sonuçlar veren uygulama, en iyi launcher uygulamalarından biri.

[appbox googleplay com.gau.go.launcherex]

Buzz Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Kişiselleştirme özellikleri ile ön plana çıkan ve çok sayıda tema ile destkelenen Buzz Launcher, rakipleri kadar hafif olmasa da, çok başarılı kişiselleştirme seçenekleri sunmakta.

Ayrıca Buzz Widget uygulaması ile desteklendiğinde tahmin edilenden daha başarılı sonuçlar ortaya çıkaran uygulama, Android 4.0 üzeri bulunan cihazlara yüklenebiliyor.

[appbox googleplay com.buzzpia.aqua.launcher]

Everything Me Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Aviate Launcher gibi kullanıcısına özel olarak yapılanan EverythingMe Launcher, kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor.

Hızlı çalışan ve iyi bir görünüm sunan ödüllü launcher, Android 4.0 üzeri bulunan cihazlara yüklenebiliyor.

[appbox googleplay me.everything.launcher]

Line (Formerly Dodol)

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

LINE Launcher uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinin klasik üretici ana ekran uygulamasından hoşlanmayanlar ve daha güzel bir görünüm ile daha fazla işleve kavuşmak isteyenler için hazırlanmış ücretsiz bir launcher uygulaması olarak karşımıza çıktı. Ücretsiz olarak sunulan ve çok sayıda opsiyonu kullanıcılara sunmayı başaran uygulama, Android’inizi özelleştirmeniz için yüzlerce farklı seçeneğe sahip ve böylelikle Android deneyiminizi dikkate değer bir şekilde iyileştirebiliyor.

Uygulamayı Android cihazınıza kurduğunuzda, binlerce farklı duvar kağıdı ve ikon sizleri bekliyor olacak. Bunun yanında her güncelleme ile birlikte onlarca duvar kağıdının daha uygulamaya dahil olması sayesinde seçeneklerinizin devamlı olarak artış gösterdiğini de belirtmek gerekiyor.

[appbox googleplay com.campmobile.launcher]

Ücretsiz Android ikon Paketleri sayesinde telefondaki ikonların hepsini değiştirebilirsiniz.

Smart Launcher 3

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Android cihazlar için en hafif arayüz uygulamalarından Android Launcher uygulaması arasındayer verdiğimiz  Smart Launcher, uygulamaları sizler için otomatik olarak kategorilere ayıran çok hızlı bir uygulama.

Hızlı çalışmasının yanı sıra farklı yapısı ile akıllı telefonlara farklı bir görünüm kazandıran Smart Launcher, en iyi launcher uygulamaları arasında gösterilebilir.

[appbox googleplay ginlemon.flowerfree]

Z Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Nokia‘nın N1 adlı tableti ile duyurulan Nokia Z Launcher, halen beta olması nedeniyle, ülkemizden indirilemiyor.

Ancak en iyi launcher uygulamalarından olan Z Launcher‘ı, apk olarak indirip, Android 4.1 üzeri bulunan cihazınızda yasal olarak kullanabilirsiniz.

[appbox googleplay com.nokia.z]

Next 3D Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Go Launcher geliştirici ekibinin bir diğer launcher uygulaması olan Next Launcher, TSF Launcher rakibi 3 boyutlu launcher uygulaması.

Go Launcher‘ın 3 boyutlu görünümü olarakta yorumlayabileceğimiz Next Launcher, çok iyi özellikler sunuyor.

[appbox googleplay com.gtp.nextlauncher.trial]

Apus Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

CM Launcher gibi bir süredir Play Store‘da yer alan ve çok hafif olması ile dikkat çeken APUS Launcher, farklı tema seçenekleri ile öne çıkan ve Android 4.0 üzeri cihazlara yükleyebilen en iyi launcher uygulamalarından biri.

[appbox googleplay com.apusapps.launcher]

Lollipop Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

L Launcher uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinde yeni bir launcher uygulaması kullanmak isteyenlerin deneyebilecekleri seçenekler arasında yer alıyor ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Uygulamanın en çok dikkat çeken yanı, oldukça kolay kullanılır yapısının yanında görselliğe de büyük bir önem vererek Android Lollipop sürümünün yüksek kalitesini yakalayabilmesi. Özellikle akıllı cihazına Lollipop güncellemesi gelmeyen kullanıcılar L Launcher’dan faydalanarak aynı görünüm ve kullanıma kavuşabiliyorlar.

Uygulamanın en dikkat çeken yanı, toplamda 100’den fazla özelleştirme olanağını kullanıcılara sunması ve böylelikle sistemin neredeyse her yanının istendiği gibi kullanılmasına olanak tanıması. Bunun yanında sahip olduğu onlarca farklı tema desteği sayesinde cihazınızın nasıl bir görünüme sahip olacağını da belirleyebiliyorsunuz. Bu temaların adedinin de devamlı olarak arttığını unutmamak gerekiyor.

[appbox googleplay com.lollipop.launcher]

Hola Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Android Launcher uygulaması arasında yer verdiğimiz Hola Launcher, Android telefonlarınıza yükleyebileceğiniz launcher uygulamalarından bir tanesi. Bu kategoride yer alan pek çok uygulama gibi Hola Launcher’da oldukça iddialı, kaliteli ve açıkcası muhteşem bir tasarıma sahip. Sadelik ve modernliği bir araya getiren tasarımı sayesinde Android akıllı telefon ve tablet kullanım deneyiminizi daha pratik hale getiren Hola, aynı zamanda rengarenk seçenekleri ile göz kamaştırıyor.

[appbox googleplay com.hola.launcher]

Lightning Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Hafif ve son derece hızlı çalışan bir başlatıcı Launcher uygulamasıdır. Ana ekranı ve menüyü tamamen değiştirecek Lightning Launcher ile daha hızlı bir başlatıcıya kavuşabilirsiniz. Özellikle hız konusunda ön plana çıkan uygulama 100 farklı özelleştirme ve ince detay içeriyor. Son yüklenen kısayolları yönetme, sıralama, filtreleme, ana ekranı özelleştirme, uyarıları yapılandırma gibi daha onlarca özellik sunuyor. Eğer Android cihazınız için bir başlatıcı arıyorsanız Lightning Launcher’ı deneyebilirsiniz.

[appbox googleplay net.pierrox.lightning_launcher_extreme]

Themer

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Themer uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz bir launcher uygulaması olarak yayınlanmış durumda ancak diğer launcherların aksine cihazınızın temel özelliklerinin değiştirilmesi yerine sadece arayüzün temalandırılması üzerine şekillendirilen uygulama, böylece Android cihazlarınızın görünümünü dilediğiniz gibi yeniden yaratmanıza imkan tanıyor.

[appbox googleplay com.mycolorscreen.themer]

Aviate Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Android telefonunuzun veya tabletinizin görünümünü tamamen değiştiren ve bir çok özellik ile kullanımı kolaylaştıran bu arayüz uygulamasıdır.

[appbox googleplay com.tul.aviate]

KK Launcher

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması

Android Launcher uygulaması arasında bulunan KK Launcher uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcıların çok kolay bir şekilde mobil cihazlarının görünüm ve işleyişini değiştirebilmelerine olanak tanıyan ücretsiz launcher uygulamaları arasında yer alıyor. Hem kolayca ayarlanabilir yapısı hem de geniş seçenekleri sayesinde bambaşka bir Android deneyimini mümkün hale getirdiğini de eklemek gerekiyor.

[appbox googleplay com.ovidos.android.kitkat.launcher3]

En iyi 20 Android Launcher Uygulaması yazımızın sonuna geldik.  Sizin de eklenmesini istediğiniz uygulamalar varsa bize yazabilirsiniz.

Launcher hakkında sıkça sorulan sorular

Launcher nedir?

Android Launcher, ana ekran ve menünün bulunduğu alanı kapsayan bir başlatıcıdır.

Launcher ne işe yarar?

Tema veya arayüz uygulaması olarak da bilinen Launcher uygulamaları sayesinde ekranda bulunan fontlar, geçiş efektleri, klasör yapısı, menü yapısını değiştirebilir ve telefonu daha hızlı hale getirebilirsiniz.
İyi bir Launcher, telefonun hızını artırabilir, güç tüketimini düşürebilir. Sistem dostu iyi bir launcher, telefonunuzun görselliğini geliştirirken, telefonun hızını artırabilir, RAM (bellek) kullanımını azaltabilir, bu sayede telefonun güç tüketimini de azaltabilir.

Android Launcher nasıl değiştirilir?

Android Launcher değiştirmek için;
-Telefonunuzun “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
-Ayarlar menüsündeki ekran bölümünde bulunan “Ana Ekran” seçeneğine dokunun.
-Açılan sayfadaki “Ana ekranı seç” seçeneğine dokunun.
-Karşınıza gelen cihazınızda yüklü olan launcher uygulamaları arasından birisini seçin.
Artık varsayılan launcher uygulamanız değişti ve cihazınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Nova Launcher nedir?

Nova Launcher, açık ara şu anda sizlere önerebileceğimiz en iyi launcher uygulaması.
Saf Android arayüzüne yakınlığı ile dikkat çeken Nova Launcher, geniş kişiselleştirme seçenekleri ve son dönemde etkilendiği material design ile birlikte, çok başarılı bir görünüm sunuyor.
Hızlı ve çok hafif çalışmasının yanı sıra, çok kolay şekilde kişiselleştirmesi mümkün olan Nova Launcher, denemek isteyebileceğiniz en iyi launcher uygulamalarından biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu