Twitter’da Sizi Öne Çıkaracak 7 İpucu

Twitter'da Sizi Öne Çıkaracak 7 İpucu

Twitter’da takipçi sayınızı artırmak için Twitter’da sizi öne çıkaracak 7 ipucu paylaşacağız.

Paylaşacağımız Twitter’da sizi öne çıkaracak 7 ipucu, sizlere twitter’da kitlenizle daha etkili bir iletişim sağlayacak, Twitter’daki etkinliğinizi ve kitlenizi önemli ölçüde yükseltecektir.

Twitter, gündemi takip etmek, gelişmelerden anlık haberdar olmak için oldukça önemli bir sosyal medya platformu. Siyaset, dünyadan önemli gelişmeler, afet ve büyük kazalar twitter kullanıcıları tarafından anında paylaşılıyor ve bu tweetler milyonlarca kişi üzerinde etkili oluyor.

Twitter özellikle içerik pazarlamayla ilgilenenler için en çok tercih edilen sosyal ağlardan biri.

Aslında oldukça basit bir servis olarak tasarlanan Twitter’ın geniş dünyasında kaybolmayı istemeyenlerin veya hali hazırda içinde bulunduğu platformu daha iyi kavramak isteyenlerin faydalanabileceği,

Tweet’lerinizi öne çıkararak Twitter takipçi sayısı arttırmak için mükemmel ipuçları ile karşınızdayız.

Twitter’da Sizi Öne Çıkaracak 7 İpucu

Öyle Twitter takipçi kasma ya Twitter takipçi hilesi gibi şeylere hiç başvurmayın. Buyrun size Twitter’da öne çıkaracak ipuçları.

Paylaştığınız metinle alakalı resimler kullanın!

Görsellik, insanların dikkatini çekmek için çok önemli bir öğedir. Elbette sadece bir görüntünün olması yeterli değildir. Bir makaleden, bir kitaptan alıntı yapıyor olabilirsiniz; bu paylaştığınız alıntı ile en alakalı görüntüleri kullanmalısınız. Paylaştığınız metin ile uzaktan yakından ilişkisi bulunmayan görüntüler, tahmin edebileceğiniz üzere, kullanıcılara epey saçma gelecektir.

Zaman zaman emojiler kullanabilirsiniz. İşletme hesapları genelde emojileri kullanmanın, şirketin imajına ölümcül bir zararının dokunacağını zannediyor ancak sektöre bağlı olarak kullanılabilir.

Twwetlerinizde mutlaka #Hashtag kullanın!

Uzmanlar, tweet başına bir ila üç arasında hashtag kullanılmasının yeterli olduğunu belirtiyor. Hashtagler insanların aradıkları ile alakalı içerik bulmalarını kolaylaştırır. Tweetlerinizin tamamı hashtaglerden oluşuyorsa okunması zor ve spam olarak algılanabilir.

Her şeyin bir ölçüsü vardır, her şeyin fazlası zarardır. Hashtagler yerinde ve yeteri miktarda olmalıdır, abartmamanız gerekir. Daha fazla insana ulaşmak için mutlaka kullanmanızı öneriyoruz. Özellikle gündem hakkında tweetler atarken hashtaglerden faydalanmalısınız.

Kaliteli içerik sunun!

Benzersiz bakış açıları, kaliteli içerik ve akıllı görüşler sunmalısınız. İnsanların sizi takip etmeleri için bir nedene ihtiyaçları var. Ara sıra mizahlara başvurabilirsiniz ama bunların herkes tarafından komik olarak kabul edileceğinden ve sektörünüzle alakalı olduğundan emin olun.

İçeriklerinize kendi düşüncelerinizi de ekleyin!

Paylaşmak istediğiniz içeriklere kendi düşüncelerinizi ekleyebilirsiniz. Trendlere ayak uydurabilmek ve sektördeki binlerce kişinin tweet attığı şeyleri tweetlemek nispeten kolaydır. Birçok kişi, bunun kötü bir şey olmamasına rağmen tweet paylaşırken kendi fikirlerini eklemeyi göz ardı ediyor.

İnsalara soru sorun, sorulan sorulara cevap verin!

İnsanları içeriklerinizle ilgilendirmenin kesin bir yolu, onları etkileşime teşvik etmektir. İnsanlara etkileşime geçmeleri için nedenler vermelisiniz. Bazen sadece kendi fikirlerini sormak bile yeterlidir. Ayrıca insanların sorularına yanıt vermekten çekinmemelisiniz. Bu, ileride onları tekrar tweetlerinize cevap vermek için ikna edecektir.

Gelişmeleri ilk olarak siz haber verin!

Sektörünüzdeki en son gelişmelerden her zaman haberdar olun. Böylece sizi takip eden insanları gelişmelerden ilk olarak siz haberdar edebilirsiniz. Haberi veren ilk kişi sizseniz, hem insanlar bunu takipçileri için paylaşmak için acele ederken siz teneffüsün keyfini çıkarabilirsiniz hem de görünürlüğünüzü daha da belirgin hâle getirebilirsiniz.

İlginç ve heyecan verici içerikler oluşturun!

İlginç ve heyecan verici şeylerin bir parçası olursanız olabildiğince hızlı hareket ederek gelişmeleri insanlarla paylaşın. Bir etkinlikte bulunan insanlar genellikle başkalarının bu konuda ne söylediğini kontrol eder. O gün orada olmayan biri, neler konuşulduğunu bilmek için etkinlikle alakalı tweetleri takip edebilir. Bu, onlara ulaşmanız için harika bir yoldur.

BONUS!

Her sosyal ağda olduğu gibi Twitter’da da bazı limitler bulunmaktadır. Twitter’ı etkin olarak kullanabilmek için bilmeniz gereken Twitter limitlerini buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol