Nedir, Nasıl Yapılır

Ücretsiz Hotspot Nasıl Kullanılır ?

Yeni yıldan itibaren cepten interneti paylaştırma ücretli olacak eğer sizde  cepten bedava internet paylaşımı, ücretsiz hotspot kullanmak istiyorsanız yazımızda bunu nasıl yapacağınızı ayrıntılı olarak anlatıyoruz.

Hotspot yolu ile paylaştığımız mobil interneti artık bedava paylaşamayacağız. Uzun yıllardır birçok cihazın standart özelliği olan hotspot işlemi bugüne kadar ücretsiz olarak yapılıyordu. 15/01/2019 tarihinden itibaren Mobil Hotspot yani Mobil interneti paylaştırma ücretli olacak.

Öncelikle nedir bu hotspot kısaca değinelim;

Mobil interneti olan bir telefondaki internetin başka cihazların kullanımı için paylaştırılmasını Hotspot denmektedir. Paylaşım yapılacak cihazlar telefon, tablet, pc gibi cihazlar olabilir.

Mobil hotspot’lar USB modemlerle aynı şekilde çalışır; 3G veya 4G internet erişimi sağlamak için bir hücresel sağlayıcıdan mobil geniş bant bağlantısı desteği alırlar.

Sizde hotspot için ek ödeme yapmak istemiyorsanız cep internetinizi ücretsiz olarak bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Cepten İnterneti Paylaştırma, Ücretsiz Hotspot Nasıl Kullanılır ?

Bedava internet paylaşımı, cepten ücretsiz hotspot için EasyTether uygulamasını kullanacağız. Uygulamanın hem pro hemde lite sürümleri ve Rootlu ile Rootsuz sürümleri mevcut. Ücretsiz olan Lite sürüm bizim işimizi görecektir.

Öncelikle uygulamayı cihazımıza indirip kurmakla başlayalım.

Telefonunuz  için EasyTether‘ı aşağıdan indirin

EasyTether (Android) İndir

Telefonunuz Root’lu ise Rootlu cihazlar için EasyTether‘ı aşağıdan indirin

Uygulamayı indirdikten sonra açın, ilk açılışta USB olarak ayarlanmıştır. Bu alanda “Bluetooth” seçeneğini tikleyerek aktif hale getirin ve Setup kısmına geri dönün

Mobil İnterneti Bedava Paylaştırma

Burada Windows Setup bölümüne tıklayın

Mobil İnterneti Bedava Paylaştırma

Bu alanda size iki seçenek sunulacak. İsterseniz driver dosyalarını telefonunuza indirebilir yada orada verilen linki alarak (burayada tıklayabilirsiniz) bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz.

Mobil İnterneti Bedava Paylaştırma

Driver dosyalarını bilgisayarınıza yükleyerek kurulum işlemini bitirin.

Şimdi bilgisayarınızda EasyTether uygulamasını açın. Uygulama açılır açılmaz bildirim simgelerinin bulunduğu sağ ekrana düşecek ve telefondan işlemleri tamamlayın uyarısı çıkacaktır. Bu ayarıyı tıklayarak telefon kurulum işlemlerini tamamlayın.

Şimdi denetim merkezi üzerinde de görülen EasyTether uygulamasına sağ tıklayın ve “Bluetooth: All Paired Devices” seçeneğine tıklayın.

Mobil İnterneti Bedava Paylaştırma

Burada söz konusu Bluetooth’u açık telefonunuz görünecektir. Bağlantı işlemini tamamlayın ve artık Bluetooth üzerinden hiçbir ücret ödemeden internete erişebilirsiniz.

Ücretsiz hotspot kullanımı bu kadar kolay!

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: Bu içerik koruma altındadır!