Samsung Pay Nedir, Nasıl Kullanılır?

Samsung Pay Nedir, Nasıl Kullanılır? Samsung Pay İle Ödeme Nasıl Yapılır? Samsung Pay ne zaman kullanıma sunulacak? Samsung pay destekleyen cihazlar hangileridir? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Samsung Pay nedir?

Samsung Pay Samsung tarafından sunulan kablosuz ödemelere adanmış yeni bir araçtır.Samsung Pay ile kredi kartı taşımadan kredi ya da banka kartınızla telefonunuz üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Şu an için, mobil ödeme, bazı yeni akıllı telefon ve saatlerde bulunan NFC çipi ile çalışıyor.

Samsung Pay Nasıl kullanılır?

Samsung Pay’i kullanmak için öncelikle uygulamayı Samsung’un uygulama mağazasından indirmeniz ve Samsung hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Ardından karşınıza çıkan arayüzde Visa ya da Mastercard kullanan kredi ya da banka kartlarınızı Samsung Pay’e tanımlayabilir ve güvenlik yönetiminizi belirleyebilirsiniz.

Samsung Pay İle Ödeme Nasıl Yapılır?

Öncelikle Samsung telefonunuza yada tabletinize kredi kartlarınızın tanımlı olması gerekiyor. Ödeme yapacağınız zaman ödeme tutarı belli olduktan sonra hangi kredi kartınızla ödeme yapacağınızı seçin. Ardında ya şifre girerek yada parmak izi ile onay veriyorsunuz. Sonrasında ödeme gerçekleşmiş oluyor.

Samsung pay destekleyen cihazlar hangileri?

Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus, Galaxy Note 5, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy A (2016) serisi, Galaxy A (2017) serisi, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus cihazları şu anda Samsung Pay teknolojisini destekliyor ancak bazı yıllara ait Galaxy A3 modellerinde bu özelliğin desteklenmesi farklılık gösterebiliyor.

Eğer siz de yukarıdaki cihazlardan birine sahipseniz Samsung Pay özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Samsung Pay ne zaman kullanıma sunulacak?

Samsung Pay, ülkemizde bu yılın son çeyreğinde kullanıma sunulacak.

Yararlanılan Kaynak : WebTekno

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu