Instagram Veri Kullanımını Azaltma

Instagram Veri Kullanımını Azaltma

Instagram çok internet harcıyor ise aşağıda anlattığımız Instagram Veri Kullanımını Azaltma yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Gelişen teknolojide fotoğraf ve videoların da kalitelerini yükseltmiş durumda. Haliyle medyaların kaliteyle beraber mobil veriyi etkileyen boyutları da büyüdü. Üstelik 4,5G teknolojisinin hayatımıza girmesi ve sosyal ağlarda ki videoların istemimiz dışında otomatik olarak oynatılmaya başlaması ile mobil veri kullanımlarımız tavan yaptı.

Instagram uygulaması ile çektiğiniz video ve fotoğrafları paylaşırken Wifi bağlantılarında gayet rahat dolaşırız ama iş Mobil veri paketine gelince normalden biraz fazla veri harcayan sosyal medya uygulaması Instagram’da bu sorun olabiliyor. Instagram çok fazla mobil veri tüketen uygulamalar arasında listenin en tepesindedir.

“Instagram neden bu kadar çok veri kullanıyor?” diyorsanız sebebi; siz Instagram anasayfanızda gönderileri hızlıca bakmadan kaydırarak geçiyor olsanız bile, oradaki fotoğrafların dışında videolar dahi otomatik olarak yüklenmeye başlıyor. Yani izlemediğiniz videolar bile mobil verinizden harcamış oluyor.

Peki Instagram Veri Kullanımı nasıl azaltılır?

Instagram Veri Kullanımını Azaltma

Instagram mobil veri kullanımını azaltmanız için öncelikle Instagram seçeneklerini yani ayarlarını açın.

Ayarlar menüsünün altında “hücresel veri kullanımı” seçeneğine girin.

Instagram Veri Kullanımını Azaltma

Hücresel veri kullanımı menüsüne girdikten sonra normalde “varsayılan” olarak işaretli olan kısmı “daha az veri kullan” seçeneğini seçerek değiştiriyoruz.

Instagram Veri Kullanımını Azaltma

Daha az veri kullanmayı seçerseniz, videoların hücresel bağlantı üzerinden yüklenmesi daha uzun sürebilir. Daha az veri kullanmayı seçmek, Instagram’ın Wi-Fi kullandığınızda nasıl çalıştığını değiştirmez.

İnternet paketinizi daha verimli kullanabilmeniz için mobil veri kullanımını azaltarak Mobil Veri Tasarrufu Yapabileceğiniz 5 Android Uygulaması ‘nı sizler için derledik.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

  2. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.