Ücretsiz Veri Kurtarma Programı ile Silinen veya Kaybolan Dosyaları Geri Getirme

ücretsiz veri kurtarma programı,silinen dosyaları geri getirme,kaybolan dosyaları geri getirme

Microsoft tarafından sunulan ücretsiz veri kurtarma programı Windows File Recovery ile silinen ve kaybolan dosyaları kolaylıkla geri getirebilirsiniz.

Microsoft, biçimlendirilmiş ve bozuk disklerden silinen dosyaları geri getirmek, belgeleri kurtarmak için kullanılabilecek komut satırı üzerinden çalıştırlabilen ücretsiz veri kurtarma programını yayınladı. Windows File Recovery uygulaması, sabit disk, flaş sürücü ve bellek kartı üzerinden dosya kurtarabiliyor.

Windows File Recovery uygulaması tamamıyle komut satırı üzerinden çalışmakta.

Ücretsiz Veri Kurtarma Programı : Microsoft Windows File Recovery

Microsoft Windows File Recovery, Windows’ta dosyaları kurtarmanızı, geri getirmenizi sağlayan ücretsiz bir araç. NTFS, ReFS, FAT, exFAT dahil olmak üzere tüm dosya formatlarını destekliyor ve USB aygıtlardan, sabit disklerden, hafıza kartlarından veri kurtarmaya izin veriyor.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda kullanılabilen ücretsiz veri kurtarma programı, komutlarla çalışıyor. Veri kurtarma işlemini gerçekleştirmek için belli komutları girmeniz gerekiyor.

.:: Microsoft Windows File Recovery İndir ::.

Program ile belli bir dosyayı, bir klasörü, dosya türüne göre farklı dosyaları veya joker karakterleri kullanarak adları geri getirebiliyorsunuz. Sözdizimi açık:

winfr kaynakklasör: hedefklasör: [/anahtarlar]

C: sürücünden belli bir dosyayı kurtarmak ve harici USB sürücüye (E:) geri yüklemek için şu komutu girin:

winfr C: E: /n \Users\KullanıcıAdı\Documents\ImportantFiles\dosyaadı.pdf

Klasörü tamamıyla geri getirmek için şu komutu girin:

winfr C: E: /n \Users\KullanıcıAdı\Documents\ImportantFiles\

Windows File Recovery, dosyalarınızı kurtarmak için kullanabileceğiniz üç mod sunuyor:

Default (Varsayılan), Segment (Bölüm) ve Signature (Üst Düzey).

NTFS dosya sisteminde yakın zamanda silinen bir dosyayı geri getirmek için, yukarıda gösterildiği gibi default modu kullanabilirsiniz. NTFS dosya sisteminden bir süre önce silinmiş bir dosyayı kurtarmak veya diski biçimlendirdikten sonra bir dosyayı geri getirmeniz gerekirse, önce /r anahtarını kullanarak segment modunu deneyin.

winfr C: E: /r /n \Users\KullanıcıAdı\Documents\ImportantFiles\

Bu, dosyanızı geri getirmezse veya FAT, exFAT veya ReFS gibi NTFS olmayan bir dosya sisteminden bir dosyayı geri getirmeniz gerekiyorsa, signature modu kullanmanız gerekir. Örneğin; F: sürücünüzdeki JPEG ve PNG fotoğrafları E: sürücüsündeki kurtarma klasörüne geri getirebilirsiniz. SD karttan kurtarma işlemi vb. için şu komutu girin:

winfr F: E: /x /y:JPEG,PNG

Ücretsiz veri kurtarma programıolan WWindows File Recovery uygulamasının kullanımını zor bulduysanız buradaki yazımızda bulunan en iyi veri kurtarma programlarını kullananbilirsiniz.

] }

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol