• DOLAR
  3,4887
  % -0,06
 • EURO
  4,1861
  % 0,29
 • ALTIN
  147,0589
  % 0,28
 • BIST
  104.918
  % -1,52


Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl Yapılır?

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl Yapılır?

Orijinal sistem dosyalarında herhangi bir değişiklik yapmadan ya da özgün sistem dosyalarını düzenleyen bir yeni uygulamayı yüklemeden önce, kolayca birkaç fare tıklaması ile tüm değişiklikleri geri yüklemeyi sağlayacak bir geri yükleme noktası oluşturmak gerektiğini her zaman söyleriz.

Manuel Windows geri yükleme noktası oluşturma her zaman kolay olmuştur. Windows 10 bir istisna değildir. Basitçe, Windows 10 sistem geri yükleme noktası oluşturmak için aşağıda verilen yöntemlerden herhangi birini uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki Windows 10 sistem geri yükleme noktası oluşturma adımlarını uygulayın.

1.Adım: Sistem Özellikleri iletişim kutusunu açmak için Başlat menüsü arama kutusuna Geri yükleme noktası oluştur yazın ve çıkan sonuçtan Geri yükleme noktası oluştur üzerine tıklayın.

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl Yapılır-1

2.Adım: Sistem Özellikleri başlatıldıktan sonra, Sistem Koruması sekmesi altındaki Oluştur düğmesini göreceksiniz. Windows 10 yüklü sistemi seçtikten sonra Oluştur düğmesine tıklayın.

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl Yapılır-2

Aşağıda yapacaklarınız sistem geri yükleme noktası için gerekli disk alanını belirlemektir. İsterseniz direkt 3.Adımdan devam edebilirsiniz. Eğer Oluştur düğmesi aktif değilse Koruma Ayarları altında Windows 10 yüklü sürücüyü seçin (genellikle “C” olan), Yapılandır‘ı tıklayın, karşınıza çıkan pencereden Sistem korumasını aç seçeneğin seçin (büyük olasılıkla seçili olacaktır), Uygula düğmesine tıklamadan önce kaydırıcıyı hareket ettirerek disk alanı en az% 2 ayırın (varsayılan olarak bu değerde olur).

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl Yapılır-3

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl Yapılır-4

3. Adım: Sistem Koruması sekmesi altında, Oluştur düğmesini tıklayın, Geri yükleme noktasını belirlemek için bir ad yazın ve Oluştur düğmesine tıklayın.

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl Yapılır-5

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl Yapılır-6

Kısa süre sonra Geri yükleme noktası oluşturulduktan sonra, Geri Yükleme noktası başarıyla oluşturuldu mesajını göreceksiniz. Artık Sistem Özellikleri iletişim kutusunu kapatabilirsiniz.

(Bakınız: Windows 10 Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır?)

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl Yapılır-7

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.