Bilgisayar

Windows Movie Maker Tarzı 5 Bedava Program

Microsoft’un yeni güncellemede MovieMaker’ı devredışı bırakmasından dolayı Windows Movie Maker yerine kullanılabilecek, Windows Movie Maker Alternatifi, yada Windows Movie Maker Tarzı 5 Bedava programı sizler için derledik. Bu uygulamalar ile video kesme, video birleştirme, fotoğraflardan video yapma ve slayt gösterisi hazırlama ve video döndürme işlemlerini yapabilirsiniz.

Windows 10 Redstone 2 (Creators Update) ile rtık MovieMaker devredışı bırakıldı. Kısaca, Movie Maker yazılımı Windows 10 yüklemesinde gelmedi, yani kullanılmayacak. Bu sebepten Windows Movie Maker Alternatifi, Windows Live Movie Maker ile aynı işi yapabilen ve benzer özelliklere sahip en iyi 5 alternatif programı sizler için derledik.

Windows Movie Maker Tarzı 5 Bedava Program

Windows Movie Maker Tarzı 5 Bedava Program ile video kesme, video birleştirme, fotoğraflardan video yapma ve slayt gösterisi hazırlama ve video döndürme gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

1# Animotica – Video Editor

Windows Movie Maker Tarzı 5 Bedava Program

Sadece Windows 10 işletim sistemi üzerinde çalışabilen bir video düzenleme uygulaması olan Animotica – Video Editor basit ve kullanşlı olmak üzere tasarlanmış bir araç. Animotica – Video Editor ile farklı fotoğraf ve videoları birleştirerek kendi videolarınızı yaratabilir, videolar üzerinde döndürme, kesme, kırpma, ölçeklendirme yapabilir, videoların renkleri ile oynayabilir, video arka planını bulanıklaştırabilir veya renkli arka planlar ekleyebilir, videoyu yavaşlatıp hızlandırabilirsiniz.

Animotica – Video Editor’ü indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Animotica – Video Editor İndir

2# Ezvid

Windows Movie Maker Tarzı 5 Bedava Program

Daha çok ekran yakalama özelliğiyle tanınan Ezvid içinde bir video editörü de bulunduruyor. Bu editör içerisinde bir zaman çizelgesi yer alıyor ve bu zaman çizelgesi üzerine videolarınızı ve fotoğraflarınızı ekleyerek birleştirebiliyorsunuz. Ezvid’in kötü yönü ise zmana çizelgesi üzerine eklediğiniz videoları kesmenize izin vermemesi. Bu işi yapmak için öncelikle videolarınızı farklı bir program ile kesmeniz gerekiyor (ücretsiz Online video kesme aracını kulanaabilirsiniz.). Dilerseniz sesinizi kaydederek videonuza ekleyebilir ya da seçeceğiniz ses dosyasını arka plana yerleştirebilirsiniz. Ses parçasına farklı ses efektleri de uygulamanız mümkün.

Ezvid İndir

3# Story

Windows Movie Maker Tarzı 5 Bedava Program

Eğer sadece fotoğraflarınızı ve videolarınızı birleştirerek slideshow hazırlama işini gerçekleştirmek istiyorsanız Story aradığınız araç olacaktır. Listemizdeki programlar arasında en sade arayüze sahip olan bu Windows 10 uygulaması slayt gösterilerinize arka plan müziği eklemenize de izin veriyor.

Story İndir

4# Shotcut

Windows Movie Maker Tarzı 5 Bedava Program

Shotcut, listemizdeki programlar arasında en zengin özelliklere sahip olan program. Açık kaynak kodlu bu video düzenleme programı ile videolarınız üzerinde kesme, döndürme, kırpma gibi temel fiziksel işlemleri yapabilmenin yanında videolarınıza çeşitli efektler ve filtreler ekleyebiliyorsunuz. Shotcut’ın kullanımı da klavye kısayol tuşları ile daha pratik hale getiriliyor.

Shotcut İndir

5# Filmora Video Editor

Windows Movie Maker Tarzı 5 Bedava ProgramFilmora Video Editoraslında tam olarak ücretsiz bir yazılım değil. Yazılımın geliştiricisi kullanıcılara deneme sürümü sunuyor, eğer listemizdeki diğer yazılımlar ihtiyacınızı karşılamadıysa Filmora Video Editor’e göz atabilirsiniz. Zengin özellikli bir video düzenleme programı olan Filmora Video Editor’de zaman çizelgesine video, fotoğraf ve ses dosyalarınızı ekleyebilir, üzerlerinde oynayarak tercihlerinize göre yapılandırabilirsiniz. Videolar üzerined kesme, döndürme kırpma gibi işlemler yapabiliyor, geçiş efektleri ve filtreler ekleyebiliyorsunuz.

Filmora Video Editor’ün deneme sürümünü bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

Filmora Video Editor İndir

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: Bu içerik koruma altındadır!