YouTube İzlenme Sayısını Arttırma Taktikleri

Bu yazımızda YouTube izlenme sayısı artmıyor diyenler için YouTube izlenme sayısını arttırma taktikleri sunacağız.

Bu yazımızda YouTube izlenme sayısı artmıyor diyenler için YouTube izlenme sayısını arttırma taktikleri sunacağız.

Youtube bir çok kişinin ücretsiz bir şekilde kanal açıp, videolarını yayınlayabildiği bir sosyal medya platformu. Ziyaretçilerin video araması yaparken en çok araştırma yaptığı yerlerden bir tanesi. Aynı zamanda dünyanın en büyük arama motorları arasında yer alıyor.

Youtube‘da yayınlanan bir videonun kalitesini gösteren en temel kriterler “İzlenme süresi” ve “İzlenme sayısıdır. Aslında burada en önemli olan izlenme süresidir. YouTube video izlenme sayısı, bir videonun kaç kez izlendiğini gösterir ve videonun genel popülerlik durumunu yansıtan önemli bir ölçüm olabilir.

Videonun tamamının kullanıcılar tarafından ilgi çekici bulunarak izlenmesi, o içeriğin oldukça kaliteli olduğunu gösterir. Bunun yanında kullanıcıların beğenme, abone olma, yorum atma gibi faaliyetlerde önemlidir.

Öncelikle Youtube izlenme sayısı nasıl sayılıyor bakalım.

Youtube İzlenme Sayısı Nasıl Sayılıyor ?

Öncelikle şunu bilmekte fayda var; Hiçbir zaman Youtube’un video izlenme sayılarını hesapladığı algoritması şeffaf olmadı. Yani daha anlaşılabilir söylemek gerekirse, Youtube bu tarz bilgileri detaylı olarak paylaşmadı, paylaşmaz.

  • Youtube, bir video en az 30 saniye ve üzerinde izlendiği zaman bunu bir izleme olarak kabul eder. 30 saniye altındaki izlemeler bu mecra için izlenme sayısı olarak kabul edilmez. Herhangi bir youtube videosu 300 kez görüntüleme aldıktan sonra youtube tarafından incelemeye alınır. Bu sadece sizin için değil herkes için geçerlidir.
  • Aynı IP üzerinden yapılan izlenme sadece bir izlenme olarak kabul edilir. Yani sizin aynı videoyu 50 kere izlemiş olmanız o videonun izlenme sayısını elli yapmaz.
  • Bazı videolarda izlenme sayısı donmuş görünebilir veya beklediğiniz izlemelerin tümü gösterilmeyebilir.Aslında video izlenme rakamları arka planda artıyor ancak bizler göremiyoruz. Youtube yetkilileri bu izlenme rakamlarının artışındaki durumu inceleyip, doğru olduğuna karar verdikleri anda rakam bir anda yükseliyor. 300’lerden 30binlere, 300binlere bir anda çıkabiliyor.
  • Youtube Video izlenme sayısı; içerik oluşturucular, reklamverenler ve kullanıcılar için adil ve olumlu deneyimleri sürdürmek amacıyla algoritmik olarak doğrulanır. İzlemelerin gerçek ve doğru olduğunun onaylanması için YouTube geçici olarak yavaşlayabilir, donabilir ya da izlenme sayısını düzenleyebilir. Ayrıca, düşük kaliteli oynatmaları yok sayılabilir.

YouTube izlenme süresi Öğrenme

  • https://www.youtube.com/ adresine giderek YouTube’da oturum açın.
  • Sağ üst tarafta, hesabınızın logosuna tıklayın. Daha sonra YouTube Studio’yu seçin.
  • Soldaki menüden Analizler’i seçin.
  • Raporun üst kısmında, Görüntüleme, İzlenme Süresi, Aboneler ile ilgili bilgileri görürsünüz.

YouTube izlenme sayısını arttırma,Youtube izlenme arttırma hilesi,YouTube izlenme süresi öğrenme,Youtube izlenme sayısı nasıl sayılıyor

Youtube izlenme arttırma hilesi

Youtube izlenme sayısını arttırmak adına bazı hileler kullanılıyor. Bazı programlar bu amaçla hizmet vermektedir.

Youtube büyük ve donanımlı bir uygulamadır ve yoğun bir takipçi kitlesi bulunmaktadır. Bunun için sistem kullanıcıların memnuniyetini sağlamak için bazı noktalara üst düzeyde önem veriyor. Gizlilik ve güvenlik ilkesi ise bunlardan en önemlisidir.

Youtube izlenme arttırma hileleri, güvenlik ilkesini ihlal ettiği için, arama motorları tarafından fark edilir. Bunun sonucunda kanalınız ceza alır hatta kapanması gibi bir sorunla bile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, izlenme arttırmak için hile yapılmamasına özen gösterin.

YouTube izlenme sayısını arttırma taktikleri

Youtube izlenme sayısını arttırmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Kaliteli içerik en önemlisi

Youtube videolarınız kaliteli olsun, diğerlerinden farklı olsun. Samimi videolar diğer tüm videolardan daha fazla izlenme sayısı alır. Video kapak fotoğrafını güzel, ilgi çekici bir şekilde hazırlayın. İsterseniz bu kapak fotoğrafına bir iki yazı yazarak videonuzun izlenmesini sağlayabilirsiniz.

İlgi çekici videolar oluşturmalısınız

Kısa, öz, ilginç, dikkat çekici bir video başlığı sizin videonuzu diğerlerinden farklı gösterecektir. En çok izlenen videolar ilginç başlıkları ile videoyu izleme merakı uyandıran içeriklerdir.

Videolarda görüntü ve ses kalitesi önemlidir

Videolarınızın hem içerik hem de görüntü ile ses kalitesini artırmanız, bu süreçteki ilk adımınız olabilir. İçerik ilgi çekici olsa da görüntü ile ses kalitesi düşük olduğunda kullanıcılar bu videoları izlemekten keyif almayabiliyor. Bunun aksi durumda mümkün. Video kalitesi iyiyken, içerik doyurucu olmadığında, kullanıcılar videoyu tamamen izlemeden videodan ayrılabiliyor.

Oynatma listeleri hazırlayın

Oynatma listeleri, izleyicilerin videolarınızın ne hakkında olduğunu anlamanıza yardımcı olur. YouTube kanalında oynatma listelerini kullanarak videoları belirli bir düzenle sunmak, izleyicilerin kanalınızda yer alan daha fazla videoyu keşfetmesine olanak tanımaktadır.

Youtube kanalınıza her gün en az 1 video ekleyin

Youtube, ilgilenilen kanalları değerli görür. Bu nedenle her gün kanalınıza en az 1 video yükleyin. Hızlı büyüyen kanalların günde birden fazla video yüklediğini göz önünde bulundurun. Bu sayede hem izlenme hemde kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

İzleyiciler ile sıkı iletişim

Bireyin yayınladığı videoları izleyen kullanıcılar ile iletişime geçmesi de takipçi devamlılığı açısından önemlidir. Youtube’ un çıkarttığı bülten isimli uygulama sayesinde birey iletişim bilgilerini takipçileri ile paylaşarak süreklilik sağlayabilir.

YouTube izlenme sayısını arttırma taktikleri yazımız sona erdi..

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu