1. Ana Sayfa
  2. NASIL YAPILIR ?
  3. Youtube Kanal İsmi Değiştirme

Youtube Kanal İsmi Değiştirme

Youtube Kanal İsmi Değiştirme

Merhaba. Bu yazımızıda Youtube kanal isimlerini değiştirmek isteyenler için Youtube kanal ismi değiştirme ve özel URL alma nasıl yapılır anlatacağız.

Youtube kanal isminizi kısa ve hatırda kalır bir isimle değiştirebilirsiniz. Bu isim Adınız Soyasınız yada varsa internet sitenizin adreside olabilir. Üstelik Youtube’da kanal adı değiştirmek oldukça basit.

Youtube URL adresinizi değiştirdikten sonra kanal ismi kalıcı olur ve bir daha değiştiremezsiniz.

Youtube Kanal İsmi Değiştirme Özel URL Alma

Youtube kanal ismi değiştirmek için “Youtube Genel uygunluk koşulları politikası”‘na göre kanalınızın uygunluk taşıması gerekmektedir.

Yani;

  • Kanalınızın, 100 veya daha fazla abonesi olmalıdır
  • Kanalınız, En az 30 günlük olmalıdır
  • Kanal simgesi olarak bir fotoğraf yüklenmiş olmalıdır

Bunlar tamamsa Youtube Kanal adı değiştirme işlemine geçelim.

1 – YouTube’da oturum açın.

2 – Sağ üst kısımdan simgenizi tıklayıp Ayarlar’ı seçin.

outube-Kanal-Adi-Değiştirme-Ozel-URL-Alma

3 – Burada gelişmiş hesap ayarları bölümüne girin.

outube-Kanal-Adi-Değiştirme-Ozel-URL-Alma

4 – “Kanal ayarları” altında, Özel URL için uygunsunuz ifadesinin yanındaki bağlantıyı seçin. Bu bağlantıyı yalnızca kanalınız uygunsa görürsünüz.

5 – “Özel URL alın” kutusunda onayını aldığınız özel URL’leri görürsünüz. Gri kutudaki bölümü değiştiremezsiniz ancak URL’yi size özel yapmak için birkaç harf veya rakam ekleyebilirsiniz.

6 – “Özel URL Kullanım Şartları”nı dikkatle okuyup anladıktan sonra ilgili kutuyu tıklayarak kabul edin, ardından URL’yi değiştir‘i tıklayın.

7 – Özel bir URL onaylandıktan sonra değiştirilmesini isteyemezsiniz. Bu nedenle Seçimi onayla‘yı tıklamadan önce istediğiniz URL’yi seçtiğinizden emin olun.

Özel bir URL aldıktan sonra izleyicileriniz bu özel URL’yi kullanarak kanalınıza ulaşabilir (ör. youtube.com/özeladınız adresi izleyicileri kanalınızın ana sayfasına yönlendirir).

Youtube kanal ismi değiştirme işlemi bu kadar!

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap