Mobil

Lenovo Vibe P1 Format Atma

Lenovo Vibe P1 Format Atma, Lenovo Vibe P1 Hard Reset Atmak ya da Lenovo Vibe P1 Fabrika Ayarlarına Döndürmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Lenovo Vibe P1 Telefonunuz zamanla yavaşlamış olabilir veya siz öyle hissetmiş olabilirsiniz. Ayrıca kilit deseni unutmanız durumunda da format çare olacaktır.

Lenovo Vibe P1 telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Lenovo Vibe P1 Format Atma

Format atmaya başlamadan önce tüm verilerinizi yedeklemeyi öneriyoruz. Tüm verilerinizi, rehberinizi yedekledikten sonra Hafıza kartınızı da çıkartınız. Ayrıca şarj seviyeniz %80’nin altında olmamalı. Bu görevleri yerine getirdikten sonra işlemlere başlayabiliriz.

Lenovo Vibe P1 format atma konusunda 2 seçenekten birini tercih edebilirsiniz. Lenovo Vibe P1 Fabrika ayarlarına döndürme veya Lenovo Vibe P1 hard format atmak.

Fabrika ayarlarına döndürdüğünüz de daha yüzeysel bir format atmış olursunuz ve telefon ilk aldığınız gün gibi olur. Hard format ise telefona daha iyi, daha temiz bir format için tercih etmeniz gereken bir yol olacaktır.

Lenovo Vibe P1 Fabrika ayarlarına döndürme

Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla >Fabrika ayarlarına sıfırla > Telefonu sıfırla adımlarını izlediğiniz taktirde her şeyi sil dediğiniz bu işlem başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Lenovo Vibe P1 Hard format

İlk olarak verilerinizi yedeklemeniz gerektiğini tekrar söylemek istiyorum. Telefonunuzu kapalı konuma getirin ve Ses kısma tuşuna bastıktan sonra Güç ( tuş açma kapama ) tuşuna aynı anda basın ve basılı tutun.

Ardından seçenekler gelecektir karşınıza bu listede ses kısma tuşunuzu kullanarak Recovery seçeneğinin üzerine gelip Ses yükseltme tuşu ile onaylayınız. ( Lenovo’da ses yükseltme tuşu onaylama tuşudur format kısmında dikkat )

Tekrar açılan seçenekler arasından Wipe Data / Factory Reset seçeneğinin üzerine gelip Güç ( tuş açma kapama ) tuşu ile onaylayınız. YES‘i seçip Güç ( tuş açma kapama ) tuşu ile onaylama işlemini yapınız. Karşınıza gelen seçeneklerden Reboot System Now seçeneğinin üzerine gelip Güç ( tuş açma kapama ) ile onaylayınız.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Lenovo Vibe P1 format atma işlemi sona erecektir. Telefonunun formatlanmasını ve açılmasını bekleyiniz. Lenovo Vibe P1 sıfırlama , Lenovo Vibe P1 hard reset işlemleri bu kadardır.

Lenovo marka telefon ve tabletlerinizi bilgisayarınıza kolayca bağlamanız ve işlem yapabilmeniz için gerekli Lenovo USB sürücülerini buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu