iPhone’un Aşırı Sıcaklarda Kapanmasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

iPhone’un Aşırı Sıcaklarda Kapanmasını Nasıl Önleyebilirsiniz

Yaz sıcakları tüm hızıyla etkisini sürdürmeye devam ederken bundan oldukça fazla etkileniyoruz. Bundan etkilenen bir diğer şey ise iPhone’umuz, iPad’imiz veya iPod’umuz. Elimizden düşürmediğimiz iPhone’umuz için de sıcakların etkisi farklı değil.

Apple‘ın yaptığı uyarıya göre iPhone‘un çalışma sıcaklığı 0 derece ile 35 derece arası. Bu değerin üstü iPhone için tehlike arz edebiliyor ve Apple buna göre bir dizi önlemler alarak oluşabilecek sorununun önüne geçiyor. Eğer ki iPhone’unuz yüksek sıcaklığa maruz kalırsa aşağıdaki gibi otomatik bir mesaj ile sizi uyarıyor ve otomatik olarak kilitleniyor/kapanıyor. Aynı şey iPad veya iPod touch için de geçerli.

iphone-maksimum-sicaklik-577x1024

Apple, sıcak bir yaz gününde araç içerisinde veya doğrudan güneş altında uzun süre cihazınızı tutmamanızı belirtiyor. Ayrıca sıcaklarda ve özellikle güneş altında GPS, navigasyon gibi özellikleri veya yoğun grafiğe sahip oyunları uzun süre oynamamanızı öneriyor.

Eğer ki plajda iPhone’unuzu, iPad’inizi veya iPod touch’ınızı kullanacaksanız onu bir havlu içerisinde ve gölgede muhafaza etmeniz maksimum sıcaklığa erişmesini önleyebilir. Bir su soğutucu kabı içerisinde de cihazınızı muhafaza edebilirsiniz. Ancak bu yöntem de bazı sorunlar ortaya çıkabilir, dikkatli olmanızda fayda var. Şimdiye dek üretilen hiçbir iPhone modeli su geçirmez değildir. Bu sebeple iPhone’unuzu kesinlikle buz veya su ile temas ettirmeyin.

Önemli detay: eğer ki yukarıdaki gibi bir uyarı ekranı ile karşılaşırsanız iPhone’unuz bir süreliğine kilitlenecektir ancak acil arama yapmaya devam edebileceksiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu