Youtube Video Sonunda Çıkan Önerileri Kapatma Nasıl Yapılır?

YouTube video sonundaki öne çıkan videoları kapatma işleminin nasıl yapılacağını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Yotube’da izlenen videoların sonunda çıkan ve rahatsız eden Youtube video sonunda çıkan önerileri kapatma işlemi nasıl yapılır?

Youtube tarafından bir müzik klibi yada bir video izledikten sonra video bitiminde size bazı önerilerde bulunulur, bu önerileri sıkıcı buluyorsanız ve YouTube video sonundaki öne çıkan videoları kapatma işleminin nasıl yapılacağını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Youtube video sonunda çıkan önerileri kapatma

Youtube önerilen video uyarılarını kapatmak için uyarı üzerinde görünen Seçenekler düğmesine dokunabilir ve onu kapatabileceğiniz menüye ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1# YouTube uygulamasını açarak “Menü” düğmesine, ardından “Ayarlar“‘ bölümüne girin.

2#Bildirimler“‘e dokunun ve burada bulunan “Önerilen videolar” ayarını kapatın.

Youtube video sonunda çıkan önerileri kapatma

Youtube video sonunda önerilen videoları kaldırma bu kadar basit!

Bu yöntem haricinde Youtube video sonunda çıkan önerileri kapatma işlemini tarayıcı uzantılarını kullanarak da yapabilirsiniz.

Chrome’da YouTube video sonunda çıkan önerileri kapatmak için;

Remove YouTube Recommended Videos eklentisini kullanabilirsiniz. Remove YouTube Recommended Videos uzantısını Google Chrome’a ekledikten sonra YouTube önerileri kenar çubuğu, bir sonraki video, kullanıcı yorumları ve video önerileri gizlenir. Remove YouTube Recommended Videos, Chromium tabanlı uzantıları destekleyen çoğu tarayıcıda çalışır.

Firefox’da YouTube video sonunda çıkan önerileri kapatmak için;

Remove Youtube’s Suggestions eklentisini kullanabilirsiniz. Remove Youtube’s Suggestions, YouTube’un önerdiği videoları ve kenar çubuğundaki önerilen videoları gizleyen açık kaynaklı bir eklentidir. Remove Youtube’s Suggestions’da yorumları, anasayfada ve kenar çubuğunda görünen videoları gizleyebilirsiniz. Uzantı seçeneklerinden gizleme işlemini ayarlayabilirsiniz. Remove Youtube’s Suggestions’ı Firefox tarayıcınızda kullanabilirsiniz.

Opera’da YouTube video sonunda çıkan önerileri kapatmak için;

ImprovedTube eklentisini kullanabilirsiniz.  ImprovedTube, YouTube tavsiyelerini gizleme konusunda biraz farklı bir yaklaşım sergiliyor. ImprovedTube, her şeyi gizlemek yerine YouTube sayfasının belirli öğelerini gizlemenize yardımcı olur. Örneğin, yorumlar, ilgili videolar ve daha fazlasını gizleyebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz kısımların görünmesini sağlayabilirsiniz.

YouTube geçmişini otomatik olarak silme işlemi ile son izlediğiniz videoları uğraşmadan belirli aralıklarla otomatik olarak temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu