Deskjet, Inkjet, Photsmart ve Officejet Nedir?

Deskjet, Inkjet, Photsmart ve Officejet Nedir

Renkli Yazıcı Tiplerinden Mürekkep Püskürtmeli bir yazıcı satın almak istediğinizde veya özelliklerine baktığınızda genellikle üzerinde Deskjet, Inkjet, Photsmart, Officejet gibi terimler görürürüz. Bu makalemiz Deskjet, Inkjet, Photsmart, Officejet nedir? Farkları nelerdir? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Deskjet: Photoret Precision Teknolojisi kullanılarak kaliteli renkli yada siyah yazdırma işlemi gerçekleştiren ve bir çok türdeki kağıt kullanılabilen yazıcı modelidir. Genellikle Paralel ve USB Portlarına sahip olan bu yazıcı tiplerinde hızlı ve kaliteli baskılar için ideal bir baskı işlemi gerçekleştirilir. 600-1200 DPI arasındaki özelliğe sahip Deskjet’ler bulunmaktadır. Yeni teknolojilerin eklenmesi ile dakikada yazdırma hızları artmıştır.

deskjet

Inkjet: Baskı kalitesi oldukça iyi olan bu yazıcılarda 4 kartuş ve bu kartuşlar için yatak bulunmaktadır. Bağlantı arabirimi olarak paralel porta sahip olanlar olduğu gibi genellikle USB ve Network yazıcı özelliğindedir. Deskjetlerdeki gibi Photoret Precision Teknolojisi bulunmaktadır.

inkjet

Photsmart: Daha çok dijital fotoğraf makinesi fotoğraflarını baskı haline getirmek için kullanıldığı gibi diğer yazdırma işlemlerinide gerçekleştirir. En önemli özelliği bir fotoğraf makinasından verilecek komut ile yazdırma işlemini gerçekleştirmesidir.

Photsmart

Officejet: Bu tip yazıcılar aslında çok fonksiyonlu yazıcı dediğimiz “all in one” yazıcılardır. Fotoğraf kalitesinde renkli baskı, renkli fotokopi, renkli faks ve renkli tarama özelliğine sahiptirler. Donanım bağlantı birimi olarak USB ve paralel portları kullanmaktadırlar. Ayrıca yeni modellerde network özelliği vardır.

officejet

 

Bu yazı 245 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

Bir yorum bırak

LG Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

LG telefonunuz yavaşlamayamı başladı ? LG telefonunuzdaki yavaşlamalardan çok sıkılmış olabilirsiniz. Peki LG Telefon

0 11 19 Ocak 2017

Nintendo Switch Hakkında Her Şey

Nintendo Switch Nedir? Nintendo Switch’in Özellikleri Nelerdir ? Nintendo Switch’in Fiyatı

0 17 19 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.