Donanımı Güvenle Kaldır Nedir?

Donanımı Güvenle Kaldır Nedir?

Çoğu USB aygıtı güvenle çıkarılabilir ve kaldırılabilir. Windows bu gibi aygıtları güvenle kaldırmanıza yardımcı olacak bir yol sağlarDonanımı Güvenle Kaldır Nedir?

Bir depolama aygıtını veya çıkarılabilir sürücüyü bilgi aktarır veya kaydederken bilgisayarınızdan çıkarırsanız, bazı bilgileri kaybedebilirsiniz. Windows bu gibi aygıtları güvenle kaldırmanıza yardımcı olacak bir yol sağlar. USB diklerinizin güvenliği için  Donanımı Güvenle Kaldır seçeneğini mutlaka kullanmalısınız.

Donanımı Güvenle Kaldır Nedir?

Çoğu USB aygıtı güvenle çıkarılabilir ve kaldırılabilir. USB flash sürücüler veya dış sabit sürücüler gibi depolama aygıtlarını çıkarırken, çıkarmadan önce bilgisayarın bilgileri aygıta kaydetmeyi bitirdiğinden emin olun. Aygıtın üzerinde kullanıldığında yanan küçük bir ışık varsa, aygıtı çıkarmadan önce birkaç saniye ışığın sönmesini bekleyin.

Görev çubuğunun en sağındaki bildirim alanında Donanımı Güvenle Kaldır simgesini Tanımı görüntüle görürseniz, bu aygıtların devam etmekte olan tüm işlemleri bitirdiği ve çıkarılmaya hazır olduğu anlamına gelir. Donanımı Güvenle Kaldır simgesini görmüyorsanız, bildirim alanındaki tüm simgeleri görüntülemek için Gizli simgeleri göster düğmesini tıklatın.
Bildirim alanının resmi
Belirli bir aygıtı güvenle kaldırmak için, Donanımı Güvenle Kaldır simgesini Donanımı Güvenle Kaldır simgesinin resmi tıklatın ve sonra aygıtlar listesinde kaldırmak istediğiniz aygıtı tıklatın. Windows aygıtı kaldırmanın güvenli olduğunu söyleyen bir bildirim görüntüler.
Aygıtları ayrıca Bilgisayar klasöründen de güvenle kaldırabilirsiniz. Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatın, Bilgisayar‘ı tıklatın, kaldırmak istediğiniz aygıtı sağ tıklatın ve sonra Çıkar‘ı tıklatın.
Bu yazı 259 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır