LG Bildirim Işığı Kapatma Nasıl Yapılır ?

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bu yazımızda telefonunuza gelen çağrı, sms yada uygulama bildirimleri için açık durumda olan LG Bildirim Işığı Kapatma Nasıl Yapılır anlatacağız.

Bildirim ışığı, bazı telefonların ön yüzünde bulunan, cevapsız arama, okunmamış SMS mesajı, yeni e-posta vb. olduğu durumlarda, bir de telefonun şarjı azaldığında ya da şarj edilirken yanan küçük bir ışıktır. Kimi telefonlarda tek renk olur, kimilerinde ise farklı renklerde yanarak ne tür bir bildirim olduğunu (şarj azlığı, çağrı vb.) size belli eder.

Standart kullanımda arama ve mesajları kaçırmama adına LG Bildirim Işığı, bir hayli kullanışlı olsa da toplantılar, sinema salonları ve benzeri alanlarda sürekli ışıklı uyarı tercih edilmeyebilir. Bunun için LG Bildirim Işığı Kapatma yapabilirsiniz.

LG Bildirim Işığı Kapatma Nasıl Yapılır ?

# Telefonda Ayarlar” menüsüne girin.

# “Ses ve Bildirim” sekmesine girin

# Açılan menüden “Bildirim LED” menüsünü seçin.

# LG Bildirim Işığı sistemini tamamen kapatmak isterseniz Bildirim LED menü çubuğunu kapalı konuma getirmeniz gerekiyor.

Bildirim LED menüsü üzerinden belli ayarlamalar yapmanız mümkün. İsterseniz doğrudan bildirim özelliğini kapatabileceğiniz gibi, isterseniz de sadece belli bildirimlerde LG Bildirim Işığı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

LG Bildirim Işığı Kapatma Nasıl Yapılır

Bildirim Işığı sistemini tamamen kapatmak yerine istediğiniz bildirim bölümünü de kapatabilirsiniz. Örneğin gelen çağrı bildirim ışığını kapatmak için Bildirim LED sekmesinde içerisinde Gelen Çağrı kısmının karşısında yer alan tiki kaldırmanız yeterli olacaktır.

Bildirim Işığı Nasıl Özelleştirilir?

LG Bildirim Işığı sisteminde farklı bildirim türlerinde farklı ışık sistemi sunulabiliyor. Bu renlkleri kendi zevkinize göre özelleştirebilirsiniz.

  • Gelen Çağrı Bildirim Işığı: Yeşil ışık
  • Cevapsız Çağrı ve Mesaj Bildirim Işığı: Yeşil Işık
  • İnen Uygulamalar Bildirim Işığı: Mor, mavi arası bir renk.
  • Şarj Olurken Bildirim Işığı: Kırımızı Işık

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol