12 Adımda Windows 10 Hızlandırma Nasıl Yapılır ?

12 Adımda Windows 10 Hızlandırma Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda çeşitli ipuçları eşliğinde Windows 10 hızlandırma yollarından bahsedeceğiz. Windows 10 yüklü bilgisayarınız hantallaştı ise 12 Adımda Windows 10 Hızlandırma Nasıl Yapılır yazımızdaki önerilerimizi uygulayarak Windows hızlandırabilirsiniz.

Windows 10 işletim sistemi hali hazırda şimdiye kadarki en hızlı Windows sürümü diyebiliriz. Ancak bu size yeterli gelmiyorsa birkaç ipucu ve ayrıntıyı kullanarak Windows hızını istediğiniz konuma getirebilirsiniz.

12 Adımda Windows 10 Hızlandırma Nasıl Yapılır ?

Windows 10’u daha hızlı ve tam performanslı olarak kullanabilmek için sistem ayarları, yazılım detayları ve donanım yükseltmelerine dikkat etmek gerekiyor.

Şimdi sistem temizliğinden, internet hızlandırmaya kadar 12 Adımda Windows 10 Hızlandırma Nasıl Yapılır anlatmaya başlayalım.

1# En iyi performans için Görsel Efektleri Kapatın

Windows 10’un animasyonları göze oldukça hoş görünmekle beraber sistem performansında kayıplara yol açıyor.  Performans seçenekleri menüsünden Windows animasyonlarını ve görsel efektlerini kapatıp ciddi bir performans kazancı sağlayabilirsiniz.

Denetim Masası > Sistem > Gelişmiş Sistem Ayarları > Gelişmiş adımlarını izledikten sonra Performans bölümündeki Ayarlar butonuna tıklayın ve açılan pencerede En iyi performans için ayarla seçeneğini işaretleyin.

12 Adımda Windows 10 Hızlandırma Nasıl Yapılır

Özellikle eski bilgisayarlarda etkili olan bu ayar sayesinde biraz daha hız kazanabilmeniz mümkün.

2# Başlangıçta Çalışan Programları Durdurun

Bilgisayarınıza kurduğunuz bazı programlar, Windows’un açılışında otomatik olarak arka planda çalışmaya devam ederler. Kurduğunuz program fazla ise bu sistem üzerinde ciddi bir yük oluşturu. Windows açılışında hangi programların açılacağına siz karar verebilirsiniz.

Ctrl + Alt + Delete tuşlarını kullanarak Görev Yöneticisi’ni başlattıktan sonra Başlangıç sekmesinden, başlangıçta işinize yaramayan tüm uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz.

12 Adımda Windows 10 Hızlandırma Nasıl Yapılır ?

12 Adımda Windows 10 Hızlandırma Nasıl Yapılır yazımızın devamı için 2.sayfaya geçiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?