5 Adımda Facebook hesap dondurma

Facebook hesap dondurma

Son güncelleme: 30 Ekim 2019

Facebook hesap dondurma işlemi, Facebook hesabını geçici olarak kapatma demektir. Facebookda fazla vakit geçirdiğinizden şikayetçiyseniz yada artık Facebook ile ilgilenemiyor ve kullanmak istemiyorsanız Facebook hesabını dondurabilirsiniz.

Facebook hesabını silmek yerine, Facebook hesap dondurma işlemi yaparsanız, tüm verileriniz, fotoğraflarınız ve  arkadaş listeniz korunur, silinmez. Ancak bu bilgilerinize başkaları erişemez. Facebook hesabınızı dondursanız da Messenger‘ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer hesabınızı dondurduktan sonra bir gün tekrar Facebook’a geri dönmek isterseniz, bunun için Facebook’a giriş yapabilir yada Facebook hesabınız ile bir yere giriş yaparak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Facebook hesap dondurma

Adım 1- Facebook’a giriş yaparak sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “ters üçgen” simgesine basın.

Facebook hesap dondurma

Adım 2- Açılan bölümde “Ayarlar” a girin.

Facebook hesap dondurma

Adım 3-Ayarlar“’a girdikten sonra, sol menüde yeralan “Facebook Bilgilerin“’e girin.

Facebook hesap dondurma

Adım 4-  Sonrasında “Dondurma ve Silme “bölümüne tıklayın.

Facebook hesap dondurma

Adım 5- Karşınıza Hesabı Dondur ve Hesabı Kalıcı Olarak Sil seçenekleri çıkacak. Burada “Hesabı Dondur” seçeneğini işaretleyerek “Hesabı dondurma işlemine devam et” butonuna tıklayın.

Facebook hesap dondurma

Bu işlemleri yaptıktan sonra, Facebook hesap dondurma için birkaç talimat gönderecek. Bu talimatları yerine getirdikten sonra, hesabınızı dondurmuş olacaksınız.

Facebook hesabınızı dondurmadan önce hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini mutlaka bir yere kaydedin. Çünkü hesabınızı tekrar aktif hale getirmek için kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

Facebook hesap dondurma linki sayesinde ise direkt olarak son adıma geçerek, daha kısa bir şekilde hesabınızı dondurabilirsiniz.

] }

1 Yorum

siteniz çok düzenli ve doyurucu elinize sağlık

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol