En iyi 6 OverClock – Hız Aşırtma Programı

İşlemci ve ekran kartını overclock etmenize yardımcı olacak en iyi hız aşırtma uygulamaları.

İşlemciniz (CPU) ve ekran kartınız (GPU) için kullanabileceğiniz en iyi OverClock yani hız aşırtma programını sizlere sunuyoruz.

Overclock (hız aşırtma), bir bileşenin; üretici tarafından belirlenen performansından daha yüksek seviyede çalıştırılmasına verilen isimdir.

Overclock, pahalı donanımınıza zarar verme ihtimalinizden dolayı çok dikkatli yapılması gereken riskli bir işlemdir.

Overclock hakkında detaylı bilgileri buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

En iyi 6 OverClock – hız aşırtma programı

CPU OverClock için:

  • Intel Extreme Tuning Utility (Intel XTU)
  • AMD Ryzen Master
  • CPU Tweaker

GPU OverClock için:

  • MSI Afterburner
  • EVGA Precision X
  • ASUS GPU Tweak II

kullanabilirsiniz.

Listemizdeki OverClock yani hız aşırtma programları, Intel, AMD ve NVIDIA işlemcileri kapsayan şu anda piyasadaki en iyi hız aşırtma programlarından bazılarıdır.

Intel Extreme Tuning Utility (Intel XTU)

En iyi 6 OverClock - Hız Aşırtma Programı

Intel Extreme Tuning Utility (Intel XTU) yazılımı Intel işlemci kullanan Windows PC’ler için geliştirilmiş bir hız aşırtma aracıdır.  Hız aşırtma programı ile CPU’nuzu overclock edebilir, sıcaklığını takip edebilir ve bilgisayarınızda stres testi yapabilirsiniz.

İndirin : Intel XTU (Ücretsiz)

AMD Ryzen Master

En iyi 6 OverClock - Hız Aşırtma Programı

AMD Ryzen Master, AMD işlemciler için özel olarak üretilmiş en iyi CPU hız aşırtma programlarından biridir.  AMD Ryzen Master, CPU hız aşırtmasının yanı sıra, DDR3 RAM performansınızı artırmak için RAM ve bellek profillerinizi hızlandırmak için önceden ayarlanmış ayarlarla birlikte gelir.

İndir : AMD Ryzen Master (Ücretsiz)

CPU Tweaker

En iyi 6 OverClock - Hız Aşırtma Programı

CPU Tweaker, CPU’nuzu overclock etmenize olanak tanıyan küçük ve ücretsiz bir CPU overclock aracıdır. CPU Tweaker’ın arayüzü overclock işine yeni başlayanlar için pek uygun değildir.

İndir : CPU Tweaker (Ücretsiz)

MSI Afterburner

En iyi 6 OverClock - Hız Aşırtma Programı

MSI Afterburner ile NVidia ve AMD ekran kartlarına hız aşırtması yapabilirsiniz. MSI Afterburner, donanımınızın ayrıntılı bir özetinin yanı sıra özelleştirilmiş fan profilleri, kıyaslama ve video kaydı ile bilgisayarınızın fan hızını kontrol etmenizi sağlar.

İndir : MSI Afterburner (Ücretsiz)

EVGA Precision X

En iyi 6 OverClock - Hız Aşırtma Programı

EVGA Precision X, EVGA markalı Nvidia GeForce serisi ekran kartları için özel olarak geliştirilmiş bir senkronizasyon ve overclock yazılımıdır.  EVGA Precision X, AMD grafik kartlarını desteklemez.

İndir : EVGA Precision X (Ücretsiz)

ASUS GPU Tweak II

En iyi 6 OverClock - Hız Aşırtma Programı

ASUS GPU Tweak II, hem NVIDIA hem de AMD GPU’lar için uygundur. ASUS GPU Tweak ile Basit Modda tek bir tıklamayla GPU’nuzu hız aşırtma yapabilirsiniz. En yüksek hız aşırtma için OC modu, hafif bir artış için Oyun modu ve sessiz bir çalışmaya ihtiyacınız olduğunda Sessiz mod arasında seçim yapabilirsiniz.

İndir: ASUS GPU Tweak II (Ücretsiz)

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu