9 Adımda Google Chrome Dil Ekleme

Google Chrome Dil Ekleme

Google Chrome’u farklı bil dilde kullanmak isterseniz Google chrome dil ayarları ile 9 adımda Google Chrome Dil Ekleme işlemini yapabilirsiniz.

Google Chrome 100’den fazla dili desteklemektedir. İngilizce, Hintçe, İspanyolca, Fransızca, Kanalı, Danca, Afrikaan, Arapça, Bulgarca, Bengalce, Çince, Japonca, İrlandaca, İtalyanca, Rusça, Samoaca, Tamilce, Telugu dili, Urduca, Korece, Latince gibi diller ve daha fazlasını kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bu yazıda, 9 Adımda Google Chrome Dil Ekleme nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Google Chrome Dil Ekleme

1- İlk olarak Google Chrome’un sağ üst kısmında yer alan üç noktalı menüye tıklayın Daha sonra açılan menü penceresinden “Ayarlar”ı seçin.

2- Açılan sayfanın sol kısmında yer alan “Gelişmiş” yazısına tıklayın ve “Diller”i seçin.

3-Diller” kısmından “Dil” yazısına tıklayın ve ardından “Dil ekle” yazısını seçin.

Google Chrome Dil Ekleme

4- Açılan pencerede Google Chrome’da kullanmak istediğiniz dili seçin. Daha sonra “Ekle” butonuna tıklayın.

5- Ardından seçtiğiniz dilin yanında yer alan üç noktalı menüye tıklayın ve “Google Chrome’u bu dilde görüntüle” seçeneğini aktifleştirin.

6- Değişikliklerin geçerli olması için “Yeniden başlat” butonuna tıklayın.

7- Dil ayarları sayfasını tekrar açın ve seçtiğiniz dilin yanında bulunan üç noktalı menüden “Yukarı taşı” seçeneğine tıklayın. Bu işlem sonucunda kullanıcı arayüzü ve genel ayarlar dahil olmak üzere Google Chrome dilini başarıyla değiştirmiş olacaksınız.

8- Google Chrome’da Google’ın arama dilini de değiştirmek isterseniz, bir adım daha tamamlamanız gerekiyor. Bir Google araması yapın ve arama kutusunun hemen altında yer alan “Ayarlar”a tıklayın ve “Diller”i seçin.

9- Daha sonra tercih ettiğiniz dili seçin ve “Kaydet” butonuna tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Google aramanız da tercih ettiğiniz dilde olacaktır.

İngilizce olan Chrome dili türkçe yapmak için buradaki makalemize bakabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol