AirDrop Nedir ve AirDrop Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda AirDrop Nedir ve AirDrop nasıl kullanılır. Airdrop nasıl açılır ve kapatılır anlatacağız.

AirDrop Nedir ve AirDrop Nasıl Kullanılır?

AirDrop, yakınınızdaki diğer Apple cihazlarla fotoğraf, video, web sayfası, konum ve bunun gibi daha birçok içeriği kablosuz olarak paylaşmanızı sağlayan bir özelliktir.

AirDrop vasıtasıyla AirDorp destekleyen cihazlar arasında başka bir aracı yazılıma ihtiyaç duymadan doğrudan dosya transferi işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

AirDrop Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

  • iPad: iPad 4 veya iPad Mini’den daha yeni her iPad modelinde
  • iPhone: iPhone 5 ve daha yeni her iPhone modelinde
  • Mac: OS X Lion ve üzeri işletim sistemi kurulabilen 2010 sonrası Mac bilgisayarda
  • iPod: iPod Touch 5 ve iPod Touch 6

Göndermek istediğiniz veride/uygulamada paylaş tuşuna basın, AirDrop simgesine dokunun. Etrafınızda AirDrop’u açık olan Apple cihazları göreceksiniz. Daha sonra göndermek istediğiniz cihazı seçin ve veriyi gönderin.

AirDrop Nedir ve AirDrop Nasıl Kullanılır? 1

AirDrop’u denetim merkezinden Bluetooth’un üzerine 3D Touch ile basarak da açabilirsiniz. Buradan veri almak istediğiniz cihazlara, kişiler ya da herkes seçeneklerinden birini seçerek izin vermeniz gerekiyor.

AirDrop’u denetim merkezi yerine “Ayarlar>Genel>AirDrop” yolu altından açabilir ve veri almak istediğiniz cihazların seçimini buradan yapabilirsiniz.

Herşeyi basit olduğu gibi AirDrop kapatma işlemi de oldukça basit bir işlemdir. Cihazınızın kilit ekranını geçtikten sonra aşağı doğru kaydırarak yönetim merkezini açıyorsunuz sonrasında da AirDrop simgesine tıklayarak “ Kapalı “ seçeneğini seçiyorsunuz, işte hepsi bu kadar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu