Android Cihazlarda Kullanılmayan Uygulamalar Nasıl Silinir?

Android Cihazlarda Kullanılmayan Uygulamalar Nasıl Silinir

Günümüzde yediden yetmişe herkesin kullanmaya başladığı akıllı telefonlar, yeni modellerle piyasaya sunulmaya devam ediyor. Akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamalar ise kullanıcıların isteğine göre uygulama mağazalarından indirilebiliyor. Zamanla telefonda biriken bu uygulamalar kullanılmadığı zaman gereksiz yere hafıza kaplayıp cihazınızı yavaşlatabiliyor.

 

 

Bugünkü yazımızda Android işletim sistemli cihazlarınıza yüklemiş olduğunuz uygulamaları nasıl kaldıracağınıza dair bilgi vermek istiyoruz. Telefonla birlikte gelen ve kullanılmayan pek çok uygulama bulunuyor. Bunun üstüne sizin de yüklemiş olduğunuz oyunlar ve uygulamalar cihazınızın performansını düşürebiliyor. Bunun için yapmanız gereken ise kullanmadığınız uygulamaları telefonunuzdan kaldırmak.

 

 

Öncelikle yapmanız gereken telefonunuzun Ayarlar bölümüne gelip Uygulamalar menüsüne giriş yapıyorsunuz. Burada telefonunuzda bulunan tüm uygulamaları görebilirsiniz. Buradan, cihazınızdan kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçiyorsunuz. Karşınıza çıkacak olan sayfadan uygulamanın silinmesi için Kaldır diyorsunuz. Size uygulamayı cihazınızdan kaldırmak isteyip istemediğiniz sorusuna Tamam deyip işleme devam ettiğinizde uygulamayı cihazınızdan kaldırmış oluyorsunuz.

 

 

Bir başka yöntem ise cihazınızdan Uygulamalar bölümüne gelerek silmek istediğiniz uygulamanın üzerine basılı tutun. Daha sonra karşınıza çıkacak olan Yüklemeyi Kaldır yazısının üzerine doğru sürüklemeniz yeterli. Daha sonra Tamam deyip işlemi sonlandırmış oluyorsunuz.

 

 

Eğer sizin de cihazınızda kullanmadığınız ve gereksiz uygulamalar var ise bu adımları izleyerek cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Çok nadir kullandığınız uygulamaları silerek cihazınızın hafızasını ve performansını rahatlatabilir, ihtiyaç duyduğunuzda daha sonra yeniden yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu