Turkcell T50 Format Atma

Turkcell T50 Format Atma

Turkcell T50 Format Atmak


Turkcell T50 yerli üretimdir. Telefon oldukça başarılı performans sunuyor. Android işletim sistemini kullanan Turkcell T50’de diğer telefonlarda olan sorunlar ile karşılaşabiliyor.Android, devamlı güncellenen işletim sistem olduğu için önceki sürümlerden kalan avır zıvırlar telefonu yavaşlatır. Telefon yavaşladığında veya virüs bulaştığında yapmanız gereken en uygun işlem format atmaktır.

Aşşağıda anlatılan format işlemi sırasında telefonunuzda kayıtlı olan tüm veriler silinir. Format atmadan önce sizin için önemli olan verileri başka bir yere yedeklemeniz faydanıza olacaktır. Ayrıca format atmadan önce telefonun en az %30 şarjı olması gerekir.

Turkcell T50 için iki çeşit format yöntemi bulunmaktadır.


Fabrika Ayarlarına Sıfırla (1. Yöntem)


Birinci sıfırlama yöntemi telefonunuzun ayarlar bölümünden yapılan sıfırlama işlemidir.Bu işlem için telefonunuzda Menü> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika Ayarları kısmına girinin ve herşeyi sil dedikten sonra silme işlemi başlayacaktır.


Hard Format (2. Yöntem)


Bu format yönteminde telefonun dokunmatiği çalışmamaktadır. Yapılacak tüm işlemler fiziksel tuşlar ile yapılacaktır. Bu tuşlar ses açma, ses kısma, kilit ve home tuşlarıdır.

Formata başlamadan önce telefonu kapatın. Kapalı konumdayken ses açma ve kilit tuşuna aynı anda basın ve ” Android System Recovery ” seçenekleri ekrana gelene kadar basmaya devam edin.
Android System Recovery ekranı açıldığında tuşlara basmayı bırakın. Şimdi ses kısma tuşuna basarak ekrandaki seçeneklerden ”Wipe Data /Factory Reset ” in üzerine geliyoruz ve kilit tuşuna basarak işlemi onaylıyoruz ve çıkan seçeneğe yes diyoruz.

Son olarak ” Reboot System Now ” işlemine gelin ve onay verin.
Şimdi telefon kapanacak ve format işlemi gerçekleşecek. İşlem bittikten sonra telefon otomatik olarak açılacaktır.
Açıldıktan sonra kişiselleştirme ayarlarınızı yapın ve kullanın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu