Android Cihazlarınızdaki Müzikleri Nasıl Zil Sesi Yaparsınız?

Eski zamanlara göre çok fazla popüler olmasa da, Android cihazlar üzerinde zil sesi yapma ya da diğer adıyla melodi yapma hala yaygın olarak kullanılan fonksiyonlardan bir tanesi. Android telefon ve tabletlerinizin nasıl çalacağınız ayarlamnızı sağlayan zil seslerini kendi ellerinizle hazırlamak mümkün. Nasıl yapacağınızı yazımızın içerisinde detaylı olarak bulabilirsiniz.

Android zil sesi yapma, uygulama marketi üzerindeki pek çok uygulama sayesinde oldukça basit aslında. Fakat zil sesi yapma dendiğinde sanki çok karışıkmış gibi işlemler gözünüzde canlanıyor. Bu nedenle sizlere bu konuda yardımcı olarak kullanabileceğiniz uygulamayı ve nasıl kullanacağınızı açıkladık.

Android cihazlarınızdaki şarkıların istediğiniz yerlerini kullanarak kendinize özel hazırlayacağınız zil sesleri, telefonunuz çaldıkça daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Kimi kullanıcılar için hiç bir önem taşımamasına rağmen, kimi kullanıcılar için de oldukça önemli bir detay. Ben de pek güzel ve duyduğumda beni mutlu edecek zil sesleri kullanmaya özen gösteririm.

Eğer kendinize özel zil sesleri oluşturmak ve bu zil seslerini cihazınızdaki müziklerin içinden seçmek istiyorsanız ilk olarak gerekli uygulamayı yükleyerek işlemlere başlayabilirsiniz. 5 basit ve hızlı adımda istediğiniz şarkıyı zil sesi haline getirmeniz mümkün.

Android Telefonunuzda İnternet Kotanızı Kendiniz Belirleyin

1) Ringdroid Uygulaması Android Cihazlarınız İndirin

Android melodi yapma işlemi için kullanabileceğini en popüler, pratik ve başarılı olan uygulama Ringdroid. Bu nedenle şarkılarınızdan zil sesi yapmadan önce uygulamayı aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz.

Ringdroid İNDİR

2) Şarkınızı Seçin

320x533xandroid-zil-sesi-yapma-3

Uygulamayı indirdikten sonra açtığınız anasayfası üzerinde standart Android zil sesleri, mesaj bildirim sesleri vb. seslerle birlikte cihazınızda bulunan şarkıları listede görüyor olacaksınız. Listeden istediğiniz şarkıyı seçerk zil sesi oluşturmak için üzerine dokunmanız yeterli.

3) Zil Sesi Oluşturma

320x533xandroid-zil-sesi-yapma-4

Şarkınızı seçtikten sonra üstte gördüğünüz ekrandaki ekranla karşılaşıyorsunuz. Karmaşık gibi duruyor fakat aslında çok basit bir kullanıma sahip. Tek yapmanız gereken 2 çubuk arasını belirleyerek şarkının hangi kısımlarının zil sesi olmasını istediğiniz. Yani zil sesi olarak çalmasını istediğiniz şarkının başlangıç ve bitiş noktasını elinizle belirliyorsunuz. Düzgün bir şekilde işlemi tamamlayabilmek için her yaptığınız değişiklikten sonra aşağıdaki oynar tuşuna basarak zil sesini oynatma imkanınız bulunuyor. Böylece saniyesi saniyesine düzgün bir zil sesi oluşturabilmeniz mümkün. Şarkının hangi kısmınının zil sesi olacağını seçtikten sonra bir sonrkai aşama olan kaydetme işlemine üstteki pembe okla gösterilen disk ikonuna tıklayarak geçebilirsiniz.

4) Zil Sesini Kaydedin

320x533xandroid-zil-sesi-yapma-5

Bir önceki aşamada Android zil sesi yapma işlemini tamamladıktan sonra üstteki disk konuna tıklayarak kaydetmeye geçiyorsunuz. Kaydetme tuşuna tıkladığınızda ise karşınıza üstteki gibi bir ekran geliyor. Bu ekran üzerinde oluşturduğunuz ses dosyasının zil sesi, alarm sesi ya da mesaj bildirim sesi olmasını istiyorsanız seçtikten sonra özel bir isim belirleyip kaydetme işlemini tamamlayabilirsiniz.

5) Zil Sesi Olarak Ayarlayın

320x533xandroid-zil-sesi-yapma-6

Zil sesi oluşturma ve kaydetme işlemlerinden sonra geriye kalan son işlem ise oluşturmuş olduğunuz ses dosyasını zil sesi olarak ayarlama. Yani telefonunuz çaldığında zil sesi olarak oluşturmuş olduğunuz sesin çalması. Kaydetme ekranında save tuşuna bastıktan sonra yukarıda gördüğünüz ekran karşınıza geliyor. Bu ekran üzerinde “Make Default” tuşuna tıklayarak ses dosyasını standart zil sesi olarak ayarlayabilir ya da “Assign to Contact” tuşuna basarak rehberinizdeki istediğiniz kişiler aradığında çalacak zil sesi olarak da belirleyebilirsiniz. İşte bu kadar. Hazırlamış olduğunuz zil seslerini dilediğiniz gibi kullanabilir ve her istediğinizde yeni zil sesi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu