Mobil

Android İçin En İyi 10 Diyet Uygulaması

Diyet yapmak bu devirde hakikaten çok zor. Zira sürekli televizyonlarda, sokaklarda, nereye gidersek gidelim sağlıksız yiyeceklerin reklamlarını görüyoruz ve ne yazık ki canımız istiyor. Çünkü sağlıksız demek lezzetli demek.

Fakat sağlıklı beslenmek, yalnızca diyet yapmak ve kilo vermek açısından değil, uzun ve sağlıklı bir hayat yaşamak açısından da önemli ve gerekli. Gün içerisinde yeterince su içmek, en az yarım saat yürüyüş yapmak hep doktorların önerdiği şeyler. Fakat bunları yerine getirmek, söylendiği kadar kolay değil ne yazık ki.

Fakat artık hayatınızı kolaylaştıran mobil cihazlar size bu konuda da yardımcı oluyor. Artık Android cihazlar için geliştirilmiş diyet yapmanıza yardımcı olacak pek çok uygulama var. Yeterince su içmenizi sağlayacak olan uygulamalardan, fiziksel durumunuza uygun diyet programları hazırlayan uygulamalara kadar pek çok çeşidi bulunuyor.

Elbette bu demek değil ki kendi kafanıza göre hareket edin. Her zaman öncelikle bir diyetisyene ya da doktora başvurmanız gerektiğini unutmayın. Bunu yaptıktan sonra ise, bu uygulamalardan yardım alabilirsiniz.

Eğer siz de diyet yapmaya çalışıyorsanız, sizler için hazırladığımız listemize göz atmanızı öneririz.

BMI Calculator

Diyet yapmaya başlamadan önce yapılması gereken ilk hareketlerden birisi, vücut kitle endeksinizi hesaplamaktır. Vücut kitle endeksi, kısaca açıklamak gerekirse,  sağlıklı bir vücuda sahip olmamız için gereken oranı belirten kavramdır.

bmi-calculator

Yani vücudunuz olması gereken kiloda mı, obezite sınırına ne kadar yakınsınız yoksa gereğinden fazla mı zayıfsınız, size bu oyan söylüyor. Bu uygulama ile de vücut kitle endeksinizi kolayca hesaplayabilirsiniz.

Ayrıca uygulama ile belinizin boyunuza oranını, vücut yağ oranınızı ve kalori harcama oranınızı hesaplayabilir, son değerlerinizi kaydedebilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

1 2 3 4 5Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu