Instagram Hikaye Cevapları Nasıl Kapatılır ?

Instagram Hikaye Cevapları Nasıl Kapatılır ?

Instagram Hikaye Cevapları Nasıl Kapatılır yazımızda Instagram uygulamasında tanımadığınız kişiler tarafından gelen bu mesajlarla yüzünden mesaj kutunuzun doldurmasını nasıl engelleyebileceğinizi anlatıyoruz.

Snapchat’e benzemesiyle eleştirilen Instagram hikayeler hakkında Instagram Hikayeler Özelliğini Etkili Kullanma Rehberi hazırlamıştık.

Instagram hikayeler özelliğini kullanarak varsayılan olarak paylaşım yaptığınızda tüm yayınlanan hikayelerin halka açık olmasını sağlıyor ve bu nedenle her bir hikayede  bulunan butona tıklayan herkes size özel mesaj gönderebilme imkanına sahip oluyor.

Genel olarak gelen yorumlarla kıyaslandığında daha çok kişisel olan mesajlardan dolayı Instagram uygulamasının gelen kutusu tam anlamıyla çöplüğe dönüşebiliyor. Bu yazımızda Instagram uygulamasında tanımadığınız kişiler tarafından gelen bu mesajlarla yüzünden mesaj kutunuzun doldurmasını nasıl engelleyebileceğinizin  çözümünü detayları ile aktaracağız.

Instagram Hikaye Cevapları Nasıl Kapatılır ?

Instagram hikaye cevaplarının kapatılması işlemi Android ve İos işletim sistemi kullanan bütün cihazlarda engellenebiliyor.

Uygulayacağınız birkaç basit adından sonra mesaj kutusunun dolmasını son verebileceksiniz. Akıllı cihazlarınızdan Instagram uygulamasını başlatın ve ardından ekranınızın sağ alt kısmında yer alan kullanıcı ikonunun üzerine dokunun aşağıda yayınladığımız görselden adımları takip edebilirsiniz.
Instagram Hikaye Cevapları Nasıl Kapatılır

Uygulama içerisinden kullanıcı profiline giriş yapmanızdan sonra, Instagram ayarlarını görebilmeniz için ekranın sağ üst kısmında yer alan üç noktalı menüye üzerine tıklayın. İOS işletim sistemli cihaz kullanıcıları ekranda bulunan dişli ikonu üzerine  tıklamalı.

Instagram Hikaye Cevapları Nasıl Kapatılır

Kullanıcı profilinden ayarlar menüsüne giriş yapmanızdan sonra ekranı aşağıya doğru kaydırarak Hesap sekmesine girin ve alta inin buradan Hikaye Ayarlarını  sekmesine giriş yapın.

Instagram Hikaye Cevapları Nasıl Kapatılır

Hikaye ayarları menüsünde kurulum sırasında varsayılan ayar olarak gelen Mesaj Yanıtlarına İzin Ver sekmesi seçili olacak, sizler bu ayarı kapalı konuma getirin Bu kısımda iki farklı ayar yapabilirsiniz, isteğiniz doğrultusunda tamamen kapatmak yerine sadece takip ettiklerinize mesaj yollayabilmeleri için izin verme imkanınızda bulunuyor.

Instagram Hikaye Cevapları Nasıl Kapatılır

 

Gerekli olan ayarlarınız yapmanızdan sonra iki kez geriye doğru gidip yaptığınız ayarların kaydedilmesi işlemini tamamlayın.

Sizlere sunduğumuz önergeleri takip ederek tanımadığınız kullanıcılar tarafından size gönderilen mesajları tamamen engellemiş oluyorsunuz. İsteğiniz doğrultusunda sadece takip ettiklerinize izin verdiyseniz mesaj kutunuza sadece bu kullanıcılardan mesaj gelecektir.

Instagram Hikayeleri Bilgisayardan İzleme

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.