Mobil

Android Telefonlarda Ekran Geçiş Animasyonlarını Değiştirme

0
(0)

Android Telefonlarda Ekran Geçiş Animasyonlarını Değiştirme, ekran, menü ve arka plan görüntüsünü kişiselleştirmek için En İyi 10 Launcher’ı sizin için seçtik!

Android Telefonlarda Tema Nasıl Değiştirilir konusuna daha önce değinmiştik. Şimdiki konumuz Ekran Geçiş Animasyonlarını değiştirmek.

Android telefonunuzun var olan ekran, menü ve arka plan görüntüsünü değiştirebilmek, açılış ve kapanış aşamasındaki efektleri yenileyebilmek adına farklı içeriklere sahip olan kullanabilirsiz. Örneğin; samsung olan telefonunuzun ekran ve menü görüntüsünü İphone ye dönüştürebilmek için Android Launcherlerı tercih edebilirsiniz.

Açık kaynaklı Android işletim sisteminin, dünyadaki tüm her şey gibi artıları ve eksileri bulunuyor. Artılarından bir tanesi ve en önemlisi ise kişiselleştirilmesi.

Android Telefonlarda Ekran Geçiş Animasyonlarını Değiştirme ve Kişiselleştirme dediğimizde ise akıllara gelen ilk ve pratik detay Android Launcher uygulamaları.

Android Telefonlarda Ekran Geçiş Animasyonlarını Değiştirme

Android bir telefonda launcher, home ekranından, uygulama sayfasından ve bunları çalıştırmaktan sorumlu. Telefonlar genelde ya Google’ın el değmemiş launcher’ı ile, çoğunlukla ise Samsung gibi bir firmanın geliştirdiği bir launcher ile geliyor.Giriş ekranını kişiselleşirecek Android için En İyi 10 Launcher‘ı sizin için seçtik!

Android‘in resmi uygulama mağazası Google Play Store‘da en iyi launcher uygulaması diyebileceğimiz onlarca uygulama var.

Bu uygulamaların kimileri çok profesyonel hazırlanan arayüzler sunarken, kimileri ise giriş seviye cihazlarda çalışabilen çok hafif ve basit arayüzler sunuyorlar.

Peki, Google Play Store‘daki en iyi launcher uygulamaları hangileri? Sizler için küçük bir araştırma yaptık ve bu haberimizde en iyi launcher diyebileceğimiz tüm uygulamaları sıralamaya karar verdik.

Nova Launcher

Yıllardır TeslaCoil tarafından, çok profesyonel şekilde geliştirilemeye devam edilen Nova Launcher, açık ara şu anda sizlere önerebileceğimiz en iyi launcher uygulaması.

15-03/24/01-en-iyi-launcher-uygulamalari-nova-launcher.jpg

Saf Android arayüzüne yakınlığı ile dikkat çeken Nova Launcher, geniş kişselleştirme seçenekleri ve son dönemde etkilendiği material design ile birlikte, çok başarılı bir görünüm sunuyor.

Hızlı ve çok hafif çalışmasının yanı sıra, çok kolay şekilde kişiselleştirmesi mümkün olan Nova Launcher, denemek isteyebileceğiniz en iyi launcher uygulamalarından biri.

Go Launcher

Yine uzun yıllardır geliştirilen en iyi launcher uygulamalarından Go Launcher, Go Launcher geliştirici ekibi tarafından çok başarılı şekilde geliştirilmeye devam ediyor.

15-03/24/02-en-iyi-launcher-uygulamalari-go-launcher.jpg

Hızlı çalışması ve çok fazla kişiselleştirme özelliği sunan uygulama, Android‘de kişiselleştirme denince akla gelen ilk uygulamalardan biri haline gelmiş durumda.

Giriş seviye cihazlarda mükemmelbeklenen performans ile çalışmasa da, orta ve üst seviye cihazlarda çok iyi sonuçlar veren uygulama, en iyi launcher uygulamalarından biri.

TSF Shell Launcher

Çok başarılı bir görünüm ve geniş kişiselleştirme özellikleri ile öne çıkan TSF Launcher, çok sevilen dahili hava durumu özellikli saat widgetı ile geliyor.

15-03/24/03-en-iyi-launcher-uygulamalari-tsf-shell-launcher.png

3 boyutlu olmasıyla birlikte görsel açıdan en iyi launcher uygulamalarından olan TSF Launcher, Android 2.2 üzeri sistemleri desteklemesi ile giriş seviye cihazlarda bile çok iyi sonuçlar veriyor.

Mi Launcher

Nikao tarafından Xiaomi MiUi benzeri olarak geliştirilen ve ismini de buradan alan Mi Launcher, Nova Launcher benzeri olarak gösterilebilir.

15-03/24/04-en-iyi-launcher-uygulamalari-mi-launcher.jpg

Nova Launcher ile benzer ayarları içeren uygulama, dahili MiUi ikon paketi ile geliyor. Ayrıca sonradan Nova Launcher‘da olduğu gibi ikon paketi değiştirilebiliyor.

Apex Launcher

Nova Launcher kadar başarılı bir launcher olan Apex Launcher, saf Android görünümü ile gelen ve material design anlayışından etkilenen bir başka launcher uygulaması.

15-03/24/05-en-iyi-launcher-uygulamalari-apex-launcher.png

Nova Launcher gibi kişiselleştirme seçeneklerine sahip uygulama, verimli çalışması ile dikkat çekiyor ve Android 4.0 üzeri bulunan cihazlara yüklenebiliyor.

Google Now Launcher

Google‘ın Nexus cihazlarında sunduğu Google Now Launcher, uzun zamandır Android 4.1 üzeri bulunan tüm Android telefonlar için yayında.

15-03/24/06-en-iyi-launcher-uygulamalari-google-now-launcher.jpg

Çok fazla kişiselleştirme özelliği olmayan uygulama, hızlı ve verimli çalışması ile dikkat çeken en iyi launcher uygulamaları arasında gösterilebilir.

ADW Launcher

Uzun zanadır Google Play Store‘da olmasına karşın hiçbir önemli yenilikle güncellenmeyen ADW Launcher, Nova ve Apex Launcher‘ın eski saf Android Jelly Bean görünümünü sunuyor.

15-03/24/07-en-iyi-launcher-uygulamalari-adw-launcher.jpg

Oldukça hızlı olmasına karşın halen Türkçe dil desteği olmayan uygulama, halen çok sevilen en iyi launcher uygulamalarından biri.

Next Launcher

Go Launcher geliştirici ekibinin bir diğer launcher uygulaması olan Next Launcher, TSF Launcher rakibi 3 boyutlu launcher uygulaması.

15-03/24/20-en-iyi-launcher-uygulamalari-next-launcher.png

Go Launcher‘ın 3 boyutlu görünümü olarakta yorumlayabileceğimiz Next Launcher, çok iyi özellikler sunuyor.

Z Launcher

Nokia‘nın N1 adlı tableti ile duyurulan Nokia Z Launcher, halen beta olması nedeniyle, ülkemizden indirilemiyor.

15-03/24/08-en-iyi-launcher-uygulamalari-nokia-z-launcher.jpg

Ancak en iyi launcher uygulamalarından olan Z Launcher‘ı, apk olarak indirip, Android 4.1 üzeri bulunan cihazınızda yasal olarak kullanabilirsiniz.

Yahoo Aviate Launcher

Yahoo‘nun geliştirdiği ve kullanıcıya özel launcher uygulaması Aviate Launcher, kullanıcısının kullanım şekline göre düzenleniyor.

15-03/24/09-en-iyi-launcher-uygulamalari-yahoo-aviate-launcher.jpg

En iyi launcher deneyimini sunmak üzere çok profesyonel şekilde geliştirilen uygulama, başarılı görünüm ve kullanım sunan en iyi launcher uygulamalarından biri.Kaydet

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.