Mobil

Android Telefonlarda GPS Doğruluğu Nasıl Arttırılır?

0
(0)

Telefonumuzda GPS‘ler konumumuzu tespit ederek, uygulamalar aracılığıyla bize doğru bilgiler sunmaya çalışır ama her zaman mükemmel sonuçlar sunmazlar. Çoğu zaman iyi bir uydu sinyali alırsınız ve konumunuz oldukça doğru tespit edilebilir fakat çoğu zaman bu bilgiler yanlış olabiliyor. (Bakınız: GPS Nedir? Nasıl Çalışır?)

Android Marshmallow ile konumunuzu iyileştirmek için bir ipucu paylaşacağız. Marshmallow android sürümünde konum doğruluğunu arttırmak için Bluetooth’u açmanız gerekiyor.

Sistem konum doğruluğunu artırmak için 3 farklı ağımızı da kullanabilir. Yolculuk sırasında Wi-Fi ağımızı kullaamıyoruz haliyle. Öncelikle Bluetooth seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

Android Telefonlarda GPS Doğruluğu Nasıl Arttırılır-1

Yer modu / Konum ayarlarımıza giriş yaparak “Yüksek doğruluk” seçeneğini işaretliyoruz.

Yüksek doğruluk seçeneği batarya süremizin kısalmasına neden olabilir. Bu ayar ile GPS sinyalinin yanı sıra Wi-Fi, Bluetooth ve hücre bağlantısı kullanılmaktadır.

Android Telefonlarda GPS Doğruluğu Nasıl Arttırılır-2

Yukardaki işlemleri yaparak konum bilgilerinin daha doğru alınmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle telefonlarında çok sık navigasyon kullanan kullanıcılar için konumun daha doğru olarak alınması oldukça fayda sağlamaktadır.

Android cihazlarda Pil kullanımına bağlı olarak telefonumuz bazı zamanlarda “Tasarruf” moduna geçebilir. Bu tarz durumlarda konum ayarları kendiliğinden değişebilir ve batarya tasarrufu moduna geçebilir. Tekrar ayarları takip ederek bu seçeneği değiştirmeniz gerekecektir.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.