1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Android Telefonu TV’ye Bağlama

Android Telefonu TV’ye Bağlama

Android Telefonu TV'ye Bağlama

Android akıllı telefonunuzu TV’ye aktararak büyük ekranda telefon kullanma ayrıcalığını tadabilirsiniz. Bu yazımızda Android Telefonu TV’ye Bağlama, Android telefon ekranını TV’ye aktarmanın kablolu ve kablosuz yöntemlerini anlatacağız.

Android telefon yada tabletinizin ekranını kablolu yada kablosuz bağlantı seçenekleri ile TV’nize aktarabilirsiniz. Bu sayede telefon yada tabletinizdeki video, fotoğraf yada istediğiniz bir şeyi TV’nizin büyük ekranında görüntüleyebilirsiniz.

Android Telefonu TV’ye Bağlama (Kablosuz)

Eğer TV’niz Miracast’ı destekliyorsa Android ekranını TV’ye kablosuz aktarma oldukça kolay olacaktır.

Miracast; Cep telefonu, tablet, ya da dizüstü bilgisayar gibi cihazların ekranını TV ekranlarına, projeksiyon cihazlarına ve diğer kimi medya yürütücülerine kablosuz olarak yansıtmamızı sağlayan teknolojidir.

Eğer TV’nizde Miracast desteği bulunmuyorsa Google‘ın Chromecast cihazını kullanabilirsiniz.Chromecast’ı TV’nizdeki boş bir HDMI bağlantı noktasına bağlayarak kablosuz ağınız sayseinde görüntü aktarımı yapabilirsiniz. Chromecast Nedir, Nasıl Kullanılır  yazımızda Chromecast kullanımını daha detaylı olarak görebilirsiniz.

iPhone ve iPad kullanıcıları ise iPhone Ekranını TV’ye Yansıtmanın 3 Yolu   ve iPhone’u TV’ye Bağlama   yazılarımızdan yardım alabilirler.

Android Telefonu TV’ye Bağlama (Kablolu)

Android Telefonu HDMI kullanarak TV’ye Bağlama

HDMI (Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü) arayüz standardıdır. Bu kabloda biri telefona diğer ucu ise TV ye bağlayarak aktarma işlemi yapabilirsiniz.

Android Telefonu microUSB veya SlimPort kullanarak TV’ye Bağlama

SlimPort veya microUSB sinyal dönüştürücüsü iile TV’ye bağlayabilirsiniz.

Android Telefonu TV'ye Bağlama

TV’nizin arkasına bakın ve HDMI bağlantı noktasının üstünde bir MHL logosu varsa, iki HDMI kablosunu bağlamak için bir HDMI to mikro-USB kablosu kullanabilirsiniz.

TV’niz microUSB‘yi desteklemiyorsa veya bir SlimPort cihazınız ile aktarma yapabilirsiniz.

Bilgisayar ekranınızı kablosuz olarak kolaylıkla TV’nize bağlayabilirsiniz. Buradaki yazımızdan masaütü yada dizüstü bilgisayar tv’ye nasıl bağlanır, bilgisayardan TV’ye kablosuz görüntü aktarma nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

] }

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Sorduğum sorulara verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın