Android Uygulama Reklamlarını Engelleyin!

Android telefonunuzda uygulama reklamlarından bıktınız mı? Kim bıkmaz ki.

Android Uygulama Reklamlarını Engelleyin!

Uygulama veya oyunlarda çıkan reklamlar gerçekten de can sıkıcı olabiliyor. Oyun oynarken yanlışlıkla dokunduğunuz ve bitmek bilmeyen açılır pencerelerle baş etmeninse elbette bir çözümü var.

Genelde Android cihazlardaki uygulamaları engelleyen araçlar reklamları tam olarak kaldırmaz. Bu araçlar reklamları kaldırsa bile uygulama arayüzünde reklamların bulunduğu alanlar boş piksellerden oluştuğu için sorunu tam olaral çözebilen bir yöntem olmuyor.

Bu yüzden biraz daha ileri gidip cihaza “Root erişimi” vermeniz ve Xposed kullanmanız gerekiyor. “MinMinGuard” isimli Xposed modülü uygulamalardaki reklamları kaldırmakla kalmayıp reklamların arkasında bıraktıkları boş alan gibi görüntü bozukluklarını da düzeltiyor. Şimdi hazırsanız Android cihazlarımızda bulunan ne kadar reklam varsa engelleyelim!

20151128_024817-600x319

Daha önce de belirttiğimiz gibi modülün çalışabilmesi için cihazınızın Root edilmiş ve Xposed Framework kurulmuş olması gerekiyor Xposed Franework kurulumu için buraya bakabilirsiniz. Eğer cihazınız tüm şartları sağlıyorsa devam edelim.

Öncelikle modülü indirmek için “Xposed Installer” uygulamasında bulunan arama çubuğunu kullanarak “MinMinGuard” şeklinde arama yapın. Karşınıza gelen ekranda ilgili modülü seçip “Download” botununu kullanarak indirin ve normal bir şekilde cihazınıza yükleyin. Modülü aratarak bulamıyorsanız bu bağlantıya gidip kolayca indirebilirsiniz.

20151128_024828-600x323

Modülü yükledikten sonra etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için “Xposed Installer” uygulamasını açın. “Modüller” başlıgında yüklediğiniz modülünü göreceksiniz. Kutucuğu işaretleyip cihazı yeniden başlatın.

20151128_024836-600x324

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu