Whatsapp Sohbet Yedeği Silme

Whatsapp Sohbet Yedeği Silme

Whatsapp’taki yazışmalarını otomatik olarak yedeklenmektedir. Eğer Whatsapp’ın konuşmaları yedeklemesini istemiyor ve bu zamana kadar arşivlenmiş olan Whatsapp sohbet yedeği silme işlemini yapmak isterseniz yazımızda bu işlemlerin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Yazımızın girişinde değindik.Whatsapp sohbetleriniz her gün saat 02:00’da otomatik olarak yedeklenmektedir. Bu yedekleme işlemi sırasında sildiğiniz sohbet veya mesajlar da yedeklenir ve yedekleme dosyası üzerinden geri yükleme yapıldığında bu mesajlar da geri gelir. Ancak, sildiğiniz sohbet ve mesajlardan, yedekleme dosyasını tamamen silerek kurtulmak mümkün.

WhatsApp sohbet yedeğinin Android ve iPhone cihazlarda nasıl silineceğine bakalım.

Whatsapp Sohbet Yedeği Silme

iOS’da sohbet yedeklerini temizlemek için yapılması gerekenler oldukça basit. Ayarlar > Apple Kimliği > iCloud adımlarını takip edip Saklama Alanını Yönet sekmesi üzerinden WhatsApp yedeklerine kolayca ulaşabilirsiniz. Verileri Sil seçeneğini seçtiğinizdeyse WhatsApp sohbet yedeklerinizi temizlemiş olacaksınız.

iPhone Whatsapp yedek silme linki : https://www.icloud.com/iclouddrive

Android cihazlarda ise veri silebilmek için Dosya Yöneticisi kullanmak gerekiyor. Telefonun dahili dosya yöneticisini kullanabileceğiniz gibi dilerseniz alternatif dosya yöneticisi uygulamalarına da göz atabilirsiniz. Depolama biriminde ya da kullanıyorsanız SD Kart klasöründe WhatsApp’ı bulduktan sonra Databases ya da Veri Tabanı olarak isimlendirilmiş dosya içine aktarılan yedekleri, üzerine uzun basılı tutup çıkan Sil seçeneğine dokunarak temizleyebilirsiniz.

Android Whatsapp yedek silme linki : https://drive.google.com/drive/backups

Whatsapp yedekleme kapatmak

Whatsapp yedekleme kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

  • “Ayarlar > Sohbetler” seçeneğine dokunun.
  • “Sohbet yedeği” seçeneğine giriş yapın.
  • “Google Drive’a yedekle” seçeneğini “Asla” olarak değiştirin.

Whatsapp yedekleme kapatma işlemi bu kadar.

Rehbere eklemeden whatsapp’tan mesaj gönderebilirsiniz. Whatsapp rehberde olmayan kişiye mesaj gönderme, Whatsappta kayıtlı olmayan numaradan mesaj atma nasıl yapılır buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İlgili Yazılar

2 yorum

bu problemide sayenizde çözmüş oldum saolun

kuzenler  -  27 Kasım 2019 / 12:50

Harika siniz Allah razı olsun sorunum çözüldü çok teşekkür ler artık sürekli ziyaretciniz olcam

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol