Apple Music ve Spotify için Uyku Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır?

Apple Music ve Spotify için Uyku Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır

İşten veya okuldan evinize geldiğinizde kafanızı boşaltmak için gerçekleştirdiğiniz eylemlerden birisi de kulaklığınızı takıp yatağınızda müzik dinlemekse bir süre sonra uykuya daldığınızda sabah karşılaşacağınız sürpriz telefonun pil seviyesinin yarıya kadar düşmesi olacaktır. Bu durumla karşılaşmamak adına tercih ettiğiniz müzik uygulaması için uyku zamanlayıcıyı nasıl ayarlamanız gerektiğini adım adım gösteriyoruz.

Gün boyunca işte, okulda, dışarıda müzik dinlemek yeterli gelmiyor evinize geldiğinizde de yatağınızda günün stresini atmak, kafanızı dağıtmak, eğlenmek adına müzik dinlemeyi tercih ediyorsanız kulaklıkla uyuya kalma durumunu en az bir kere yaşamışsınızdır. Gece boyunca müzik sürekli olarak aktığından sabah kalktığınızda ilk işiniz telefonunuzu şarj etmek olacaktır. Bunu engellemenin yolu uyku zamanlayıcı ancak ne Apple Music’te ne de Spotify’da zamanlayıcı seçeneği bulunmuyor. Peki müziğin dilediğimiz süre sonunda otomatik olarak durdurulmasını nasıl sağlayacağız? iPhone kullanıcısı olarak ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan müziğin otomatik kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şöyle:

  • Müzik uygulamasını (Apple Music, Spotify, Deezer vs.) açıyorsunuz ve müzik çalar durumda Saat uygulamasını açıyorsunuz veya Denetim Merkezi’nden zamanlayıcıya dokunuyorsunuz.
  • Sayaç sekmesine geliyorsunuz ve müziğin otomatik olarak kapanacağı süreyi belirliyorsunuz.

muzik-zamanlayici-1

muzik-zamanlayici-2

  • “Sayaç Bitince”ye dokunuyorsunuz ve ardından en aşağı inip “Çalmayı Durdur”u seçiyorsunuz. Ayarla’ya dokunarak onaylıyorsunuz.

Artık belirlediğiniz süre sonunda müzik otomatik olarak durdurulacak ve sabah uyandığınızda pilinizde ciddi bir azalış görmeyeceksiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu