Apple Watch Akıllı Saatiniz iPod Olarak Nasıl Kullanılır?

Apple Watch Akıllı Saatiniz iPod Olarak Nasıl Kullanılır?

Apple Watch Akıllı Saatiniz iPod Olarak Nasıl Kullanılır

Yakınlarınızda iPhone olmadan, Apple Watch akıllı saatiniz gelen aramalara veya bildirimlere cevap veremez, ama müzik dinlemek için bluetooth telefon ve radyo kulaklığını kullanabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı görmek için yazının devamını okuyun.

Adım 1: Saatinize Müzik Yüklemek
Apple Watch akıllı saatin 8 GB hafızası vardır ve yaklaşık 500 şarkıya yer verebilen 2 GB depo alanını müzik depolamak için kullanabilirsiniz. Müzik yüklemek için, telefonunuzdan Apple Watch uygulamasını açınız ve müzik gönderiniz.

İlk olarak, çalınacaklar listesinde ki limit seçeneği ile kaç tane müzik senkronize edeceğinize karar verin. Depolama kapasitesini ya da kaç şarkı yüklenmesini gerektiği kendiniz belirleyebilirsiniz. Hazır olduğunda geri dönün ve senkronize edeceğiniz çalma listesini seçiniz.

Eğer çalma listesindeki hafıza seçtiğiniz hafıza limitini aşarsa, şarkıların hiç biri yüklenmeyecektir. Bunu durumu önlemek için, çalma listesi limit seçeneğini göz önünde bulundurarak bir çalma listesi oluşturmalısınız.

Şimdi işin en zor kısmı olan bekleme kısmına geldik. Saatinizi şarj cihazınıza bağlayın ve çalma listesini senkronizasyonunu eşitleyin. Edinmiş olduğumuz tecrübeler doğrultusunda şunu söyleyebilirim ki bu süreç çok zaman almaktadır ve bunu gece yapmanız sizin için daha faydalı olabilir.

Adım 2: Saatinizle Bluetooth Kulaklığına Bağlanın
Saatinizin kulaklık girişi olmadığı için, Bluetooth kulaklığını kullanmak zorundasınız. Günümüzde Bluetooth kulaklığı almak için birkaç seçenek vardır. İnternette yapacağınız kısa bir araştırmayla size en uygun Bluetooth kulaklığı bulabilirsiniz.

Bluetooth kulaklığınızı saatinize bağlamak için, eşleştirme seçeneğinden kulaklığınızı seçin ve daha sonra saatinizden Uygulama Ayarlarına girin. Bluetooth ve Kulaklığınız görünür durumda olmalıdır. Onları listeden seçerek kurulum işleminizi bitirin.

Adım 3: Kaynağı Seçin ve Oynat Tuşuna Basın
Müzik senkronizasyonu yapıldıktan ve kulaklığınıza bağlanıldıktan sonra, saatinizi iPod olarak kullanmaya hazır sayılırsınız. Yapılacak son şey müzik uygulamasından müzik kaynağını değiştirmek olacaktır.

Saatinizden, Müzik Uygulamasına gidin, diğer seçenekler kısmına gelmek için telefonunuzun ekranına tıklayarak seçim yapın. Daha sonra Kaynak sekmesinden Apple Watch seçeneğini seçin. Gelinen bu noktada, senkronize edilmiş çalma listeniz görünür durumda olmalıdır ve artık çalma listeniz iPhone olmadan müzik dinlemek için hazır konumdadır.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol