Arkadaşlarla Oynanabilecek 16 Online Oyun

Evde tek başına oyun oynamaktan sıkılanlar için arkadaşlarla oynanabilecek 16 online oyunu bir araya getirdik.

Arkadaşlarla oynanabilecek 16 online oyun

 • Counter Strike: Global Offensive
 • Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 • Call of Duty: Warzone
 • PUBG: Battlegrounds
 • Fortnite
 • Rocket League
 • A Way Out
 • League of Legends
 • Overwatch
 • Don’t Starve Together
 • Dead Maze
 • Dota 2
 • Back 4 Blood
 • Sea of Thieves
 • Apex Legends
 • Dead by Daylight

Counter Strike: Global Offensive

Arkadaşlarla Oynanabilecek 16 Online Oyun

Counter-Strike: Global Offensive ya da bilinen kısa adıyla CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunudur. İlk başta ücretli olarak sunulan CS: GO, geçtiğimiz yıllarda oynaması ücretsiz hale geldi.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Arkadaşlarla Oynanabilecek 16 Online Oyun

Rainbow Six: Siege veya Rainbow 6: Siege Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayımlanan Birinci şahıs nişancı türünde bir video oyunu. Oyun IGN tarafından E3 2014’ün en iyi oyunu seçilmiştir. Kaliteli grafikleri ile dikkat çeken yapımda arkadaşlarınız ile beraber uzun saatler boyunca keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Call of Duty: Warzone

Arkadaşlarla Oynanabilecek 16 Online Oyun

Call of Duty: Warzone, Xbox One, PlayStation 4 ve PC için 10 Mart 2020’de piyasaya sürülen ücretsiz bir battle royale video oyunudur .

Kaliteli grafiklere sahip olan battle royale oyununda amaç bir harita üzerinde hayatta kalan son kişi olmaya çalışmak. Oyunda tıpkı diğer battle royale oyunlarında olduğu gibi haritanın çeşitli yerlerinde teçhizat toplamanız gerekiyor.

PUBG: Battlegrounds

Arkadaşlarla Oynanabilecek 16 Online Oyun

PUBG: Battlegrounds ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole (güncel ismiyle Krafton Game Union) tarafından geliştirilen ve yayımlanan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar.

Fortnite

Arkadaşlarla Oynanabilecek 16 Online Oyun

Fortnite, dolu dolu bir dünya. Adaya iniş yapıp hayatta kalan son oyuncu ya da takım olmaya çalışabilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir araya gelip bir konser veya film izleyebilirsiniz. Kendi kurallarınızla kendi dünyanızı oluşturabilirsiniz. İsterseniz de Dünyayı Kurtar’da diğerleriyle birlikte canavar akınlarını durdurabilirsiniz.

Rocket League

Arkadaşlarla Oynanabilecek 16 Online Oyun

Rocket League Psyonix tarafından geliştirilen ve yayınlanan, arabalarla oynanan bir futbol oyunudur. Rocket League de aynı CS: GO gibi oynaması ücretsiz

A Way Out

Arkadaşlarla Oynanabilecek 16 Online Oyun

A Way Out, Hazelight Studios tarafından geliştirilip Electronic Arts tarafından dağıtılmış bir aksiyon-macera oyunudur. Kaliteli grafiklere sahip olan yapım, çok fazla sayıda oyuncu tarafından oldukça beğenildi. Hazelight tarafından geliştirilen ve 2018 yılında piyasaya sürülen yapımı oynayabilmek için belirli bir ücret ödeyerek satın alma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

League of Legends

Arkadaşlarla Oynanabilecek 16 Online Oyun

League of Legends kısaca LoL (Türkçe : Efsaneler Ligi), Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunu. Çeşitli oyun modlarının yer aldığı oyunda çok fazla sayıda şampiyon ve her şampiyonun kendine has yetenekleri bulunuyor.

Overwatch

Arkadaşlarla Oynanabilecek 16 Online Oyun

Yayımcılığını Blizzard Entertainment’ın üstlendiği  oyunda maç yapıldıkça genel seviyeniz artıyor ve her seviye atlamada bir adet sandık kazanıyorsunuz. Sandıklardan çıkanlarla profilinizi ve kahramanlarınızı farklı hallere getirme şansına sahipsiniz.

Don’t Starve Together

Arkadaşlarla Oynanabilecek 16 Online Oyun

Don’t Starve (Açlıktan Ölme), açık dünya üzerinde bir aksiyon-macera oyunu. Klei Entertainment tarafından yapılmış ve yayımlanmıştır. Klei Entertainment tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunu, 2016 yılının nisan ayında piyasaya sürüldü. Oyunda çeşitli karakterler yer alıyor ve her karakter farklı özelliklere sahip.

Dead Maze

Dead Maze, zombilerle dolu ve tahrip olmuş günümüz dünyasında geçen, devasa çok oyunculu bir 2D izometrik oyundur.

Dota 2

Dota 2, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dağıtımı yapılan oynaması ücretsiz bir çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası (MOBA) oyunudur. Oyunda iki takım yer alıyor ve ama amaç ise rakibin üssünü yıkmak.

Back 4 Blood

Back 4 Blood, ağırlıklı olarak çok oyunculu ve yeniden oynanabilirlik üzerine yoğunlaşan, eşli oynanabilen birinci şahıs nişancı ve zombi korku oyunudur. Dört oyuncuya kadar co-op desteğine sahip olan yapımda çok kaliteli grafikler ve başarılı oynanış sistemi mevcut.

Sea of Thieves

Sea of Thieves, Rare tarafından geliştirilen ve Microsoft Studios tarafından Microsoft Windows ve Xbox One için yayınlanan bir aksiyon-macera video oyunudur.Rare Ltd tarafından geliştirilen Sea of Thieves, 3 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürüldü. Yayımcılığını Xbox Game Studios’un üstlendiği yapımı belirli bir ücret karşılığında satın alarak oynayabilirsiniz.

Apex Legends

Apex Legends, EA Games’in 4 Şubat 2019 tarihinde yayınladığı battle royale türündeki oyundur. Çeşitli yeteneklere sahip çok sayıda karakterin bulunduğu Apex Legends’ta tıpkı diğer battle royale oyunlarındaki gibi herhangi bir ekipman olmadan maça başlıyorsunuz.

Dead by Daylight

Dead by Daylight,  Behavior Studios tarafından geliştirilmiş olan, arkadaşlarınızla da oynayabileceğiniz çoklu oyunculu bir gerilim ve korku oyunudur.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu