1. Ana Sayfa
  2. MOBİL
  3. Assistive Touch Hakkında Her şey Burada!

Assistive Touch Hakkında Her şey Burada!

Assistive Touch Hakkında Her şey Burada! 1

Apple marka İPhone, İPad ve İPod Touch cihazlarında pek de bilinmeyen bir özellik olan Assistive Touch özelliği ile bu cihazlarınızdan herhangi birinin fiziksel tuşlarında bozulma meydana geldiği zaman bu özellik ile cihazlarınızı rahatlıkla kontrol edebilir ve diğer fiziksel tuşların görmüş oldukları işlevi bu küçük beyaz tuş yardımı ile görebilirsiniz.

  • Çeşitli sebeplerden dolayı ekranlarınızdaki bozulmalar sebebiyle telefonu kullanamaz duruma gelmekteyiz. Bu durumlarda bizleri kısıtlayan bu olumsuz durumdan geçici bir süreliğine de olsa kurtulmak için mantıklı bir tercih olan Assistive Touch menüsünü etkinleştirmek bizlere oldukça fayda sağlayacaktır.
  • Bu cihazlarınızdan Assitive Touch eklentisini etkinleştirebilmek için sırasıyla Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik>Assistive touch adımlarını takip etmeli ve bu özelliği etkinleştirmelisiniz. Bu özelliği telefonunuzda etkinleştirdikten sonra ana ekranınızda dairesel beyaz bir logo belirecek ve tüm işlemlerinizi bu logo yardımı ile kolayca gerçekleştirebileceksiniz.
  • Örnek olarak cihazınızdaki home tuşunuz herhangi bir sebepten dolayı bozuldu ve çalışmıyor. Siz de girmiş olduğunuz uygulamalardan bir şekilde çıkmak istiyorsunuz ama bunu yapamıyorsunuz. İşte tam da bu noktada Assistive Touch devreye giriyor ve önceden girmiş olduğunuz uygulamalardan çıkmanızı sağlıyor. Bu tuş ile aynı zamanda telefonunuzu kilitleyip kolayca açabilirsiniz. Assistive Touch butonuna dokunduğunuzda karşınıza çıkacak ekranda sesle denetim, aygıt, ana ekran ve favoriler gibi dört seçenek çıkacak ve bu seçeneklerden dilediğinizi seçebileceksiniz.

assive-touch-nedir-ne-ise-yarar

 

 

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap