1. Ana Sayfa
  2. NASIL YAPILIR ?
  3. Boş Port Sorunu Nasıl Çözülür ?

Boş Port Sorunu Nasıl Çözülür ?

Boş Port Yok Sorunu

Eve yada işyeriniz internet bağlatmaya çalıştığınızda servis sağlayıcı firmadan boş port yok cevabı alabilirsiniz. Peki bu durumda ne yapacağız, boş port sorunu nasıl çözülür ?

Boş port yok, yeni port açılana kadar bekleyeceksiniz…. Ne bu şimdi internetsiz mi kalacağız.  Türkiye’de ki tüm telefon altyapısı Turk Telekom’un elinde olduğundan bu sorunun kaynağı Turk Telekom’dan kaynaklanıyor.

Boş Port Yok ne demektir?

Bu sorunun temeli genelde eğer bulunduğunuz binada bir sıkıntı yok ise bölgeden kaynaklı. Her bölgenin mevcut bir santrali var ve o santralde DSLAM dediğimiz Digital Abone Hattı Erişim Çoklayıcıları. Size port yok derken aslında bu DSLAM’de yer olmadığını söylüyorlar.

Boş Port Sorunu Nasıl Çözülür ?

Boş port sorunu için sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Yapabilecekleriniz şunlarla sınırlı

1 Turk Telekom müdürlüklerine giderek port yok sorunu yaşadığınızı ve interenete bağlanamadığınızı söyleyerek dilekçe verebilirsiniz ayrıca Türk Telekom müşteri hattınızda sık sık bu konuda arayın.

2 Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) şikayet oluşturarak sorununuzu yazabilirsiniz.

Boş Port Sorunu Alternatif Çözümler

1 Bulunduğunuz bölgede uydu internet altyapısı varsa uydu inteerneti kullanın.

2 Mobil internetinizin kota tarifesini arttırarak telefonunuzun internetini evde paylaştırabilirsiniz. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız Telefonun İnternetini Bilgisayarda Kullanma yazımıza bakınız.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap