1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. Dünden Bugüne Nokia’nın Efsane Telefonları

Dünden Bugüne Nokia’nın Efsane Telefonları

Dünden Bugüne Nokia'nın Efsane Telefonları 6

Belki de birçoğumuzun ilk telefonu olan Nokia ile geçmişe bir yolculuk yapalım. İşte Dünden Bugüne Nokia’nın Efsane Telefonları

Hayatımıza 3310 gibi unutulmaz bir model bırakan Nokia telefonları aramızdan ayrılalı epey oldu. Oldukça sağlam, kaliteli ve tasarımı ile de bir o kadar ilgi çeken telefonları geride bıraktı.

Bir zamanlar mobil iletişim sektörünü tekeli haline getirmiş olan şirket, cep telefonu sektörünü değiştirme amacıyla bazı denemeler yapıyor, halkın tepkisini ölçüyordu. Bu tepkiler bazen olumlu olsa da, bazen garip telefonlar ile karşılaşmamıza sebep olabiliyordu.

Dünden Bugüne Nokia’nın Efsane Telefonları

2013 yılında Microsoft tarafından satın alınan Nokia, üretilen telefonlarda kendi markasının ibaresini kullanmamaya ve Lumia adı altında telefon üretmeye başladı.

Her ne kadar Lumia serisi Nokia’nın mirasını devam ettirmeye çalışsa da eski ilginç tasarımlar ve dayanıklılık hiçbir telefonda bulunamıyor.

Belki de birçoğumuzun ilk telefonu olan Nokia ile geçmişe bir yolculuk yapıp nostaljinin yanı sıra ilginçliğin yer aldığı galerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Keşke benim olsaydı diyeceğiniz birçok modele galerimizden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap