e-Okul’a nasıl girilir?

e-Okul'a nasıl girilir ?

MEB tarafından sunulan ve velilerin çocuklarının okuldaki durumlarına ait bilgileri almalarını sağlayan e-Okul’a nasıl girilir, e-Okul sisteminde hangi bigileri bulabilirsiniz bu yazımızda ele alacağız.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital platform üzerinde yer alan E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayfası üzerinden veliler, çocuklarının okuldaki durumlarına ilişkin olarak güncel ve ayrıntılı bilgiler alabiliyor.

e-Okul’a nasıl girilir?

e-Okul giriş sayfası için buraya tıklayın. Sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak. Bu adrese tıkladıktan sonra “Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi” butonuna tıklamanız gerekiyor.

e-Okul'a nasıl girilir ?

Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altında istenen T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu bilgilerini doldurarak “Giriş” butonuna basın.

e-Okul'a nasıl girilir ?

Açılan ekranın sol yanında Devamsızlık Bilgisi, Not Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları, Diploma Puanı, Yıl Sonu Notları ve Nakil Durumu gibi kategoriler bulunuyor.

e-Okul sisteminde;

  • Duyurular: Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır Bireysel bazda ya da toplu duyurular
  • Ders Programı: Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı,
  • Devamsızlık Bilgileri: Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar
  • Not Bilgileri: Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar
  • Sınav ve Proje Bilgileri: Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler.

gibi bir çok konuya erişim sağlayabilirsiniz.

Mobil uygulama kullanmak isteyenler Android ve IOS cihazlarınızdan aşağıdaki uygulamaları kurarakda e-Okul sistemine giriş yapabilirsiniz.

MEB E-OKUL VBS
Price: Free
e-Okul'a nasıl girilir?
The app was not found in the store. :-(

Öğrenci velisi olanların en çok sordukları sorulardan biriside Eğitim yılı içerisinde kaç gün devamsızlık haklarının olduğudur.

Ortaokul için öğrencilerin devamsızlık hakkı bulunmuyor. 20 günden fazla devamsızlığı bulunan 5, 6, 7, ve 8. Sınıf öğrencisinin sınıfını geçmesi için Şube Öğretmenler Kurulu tarafından onay alması gerekmektedir. Kurulda çıkan karara göre devamsızlık yapan öğrenci sınıfını geçebilir ya da kalabilir.

. Liselerde özürsüz olarak yapılacak devamsızlık hakkı 10 gün olarak bulunuyor. Özürlü devamsızlık hakkı ise lise düzeyinde 20 gün olarak belirlenmiş durumdadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlana yönetmeliğe göre özürlü ve özürsüz toplam devamsızlık 30 günü geçmemelidir. Devamsızlığı 30 günü geçen öğrenciler sınıf tekrarı yapabilir.

e-Okul şifre alma

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan e-okul sistemine öğrenci veya velinin kullanabilmesi için ilk olarak e-okul şifresine sahip olmanız gerekmez. Sadece çocuğunuzun T.C. Numarasını ve okul numarasını bilmeniz yeterlidir. Bunun dışında E Devlet şifreniz ile de hiçbir bilgiyi bilmeden de çok rahat bu sisteme bağlanabilirsiniz.

e-Okul neden açılmıyor ?

E-Okul yönetim bilgi sistemine kullanıcı adı ve kullanıcı şifrelerini giren kullanıcılar, internet sitesine girmekte sorun yaşıyor. Yaşanan sorun hakkında MEB’den herhangi bir duyuru yapılmazken, yoğunluktan dolayı yaşandığı tahmin edilen sorunun geçici olması bekleniyor.

Teşekkür ve Takdir belgesi kaç puanla alınır? ?

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 den aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

  • 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,
  • 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,
  • Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol