En iyi 10 Android Mail Uygulaması

Akıllı telefonumuzla yerleşik olarak gelen mail programından menun değil yada sıkılmışsanız En iyi 10 Android Mail Uygulaması listemize bakmanızı öneriyoruz.

e-Postalarımıza artık telefonlarımızdan bakıyoruz. Kimimiz telefon ile birlikte içerisinde yüklü gelen uygulamaları kullanıyor, kimimiz mağazada olan bir posta uygulaması kullanıyor.

Akıllı telefon işletim sistemlerine baktığımızda iOS, Android, Windows Phone vs. üzerinde entegre bir şekilde email uygulaması geliyor. Android üzerinde gelen email uygulaması oldukça kullanışlıdır ancak eğer iyi bir email kullanıcıysanız bazı durumlarda özellikler konusunda eksiklikler yaşayabilirsiniz.

En iyi 10 Android Mail Uygulaması

Sınırsız sayıdaki e-posta uygulaması içerisinden kullanımı en kolay, detaylı ancak zaman harcatmayan ve en yüksek puanlara sahip, Android en iyi mail uygulamalarını sıraladık.

1. Gmail

En iyi 10 Android Mail Uygulaması (2017)

Gmail herkesin bildiği gibi belki de dünyanın en popüler e-posta servislerinden bir tanesi. Artık gmail hesabınıza Android telefonlarınız ve tabletlerinizden de ulaşabilecek, e-postalarınıza en kısa sürede cevap verebileceksiniz.

Ayrıca bir e-posta aldığınızda anında alacağınız bildirimlerle hiç bir şeyi kaçırmayacak, herşeyden anında haberdar olabileceksiniz. E-postalarınızı web servisi ile anında senkronize eden uygulama ile e-postalarınızı arşivleyebileceksiniz.

Birden fazla Gmail hesabınızla kullanabileceğiniz bu uygulama ile postanıza gelen ekleri de açıp görüntüleyebilirsiniz. Kısacası web servisinde yapabildiğiniz neredeyse herşeyi bu uygulama ile de yapabileceksiniz.

[appbox googleplay com.google.android.gm]

2. Boxer

En iyi 10 Android Mail Uygulaması (2017)

Boxer isimli e-posta uygulaması hız ve güvenlik konularına öncelik tanıyor. Gmail, Exchange, Outlook, Yahoo, Hotmail, iCloud, Office 365 gibi popüler e-posta servislerinin tamamıyla uyumlu çalışan uygulama, Dropbox ve Evernote gibi diğer popüler servislerle de entegre çalışabiliyor.

[appbox googleplay com.boxer.email]

3. Type Mail

En iyi 10 Android Mail Uygulaması (2017)

Blue Mail olarak da bilinen uygulama, oldukça modern ve zarif bir tasarımla sizi karşılıyor. Gmail, Hotmail, Yahoo gibi e-mail hesaplarını aynı anda kullanması gereken kimseler için giriş ekranının üst kısmında, ilgili hesap sağlayıcıların logoları yer alıyor. Bunlara tıklayarak hesaplarınıza geliyorsunuz. Yine bolca kutucuk ve sezgisel bir yapı ile sizi karşılayan Type Mail, tek bir ekranda birçok işlemin başlatılabilmesinin önünü açıyor. Bu kadar çok butonun yer aldığı bir arayüz size ürpertici gelebilir, ancak bu da düşünülmüş ve geniş ekran seçeneği sunulmuş. Ayrıca tasarımın başarısına yönelik bir diğer detay olarak çok sayıda seçenek sunulan arayüzde, yine de ferah bir kullanım ve okuma alanı söz konusu.

[appbox googleplay com.trtf.blue]

4. Cloud Magic

En iyi 10 Android Mail Uygulaması (2017)

CloudMagic isimli e-posta uygulaması hız ve sadelik ile öne çıkıyor. Akıllı telefon, tablet bilgisayar ve giyilebilir ürünler ile uyumlu çalışan CloudMagic yine popüler tüm e-posta servisleriyle uyumlu. Uygulama ayrıca takvim desteğine de sahip. E-postaları basit kaydırma hareketleri ile kontrol etmek için deneyebileceğiniz CloudMagic, iOS ve Android platformlarında sizleri bekliyor.

[appbox googleplay com.cloudmagic.mail]

5. Microsoft Outlook

En iyi 10 Android Mail Uygulaması (2017)

Listemizin son sırasında Microsoft Outlook uygulaması bulunuyor. Hem iOS hem de Android tarafında oldukça iddialı olan Outlook, Microsoft’un desteği ile son derece başarılı bir e-posta uygulaması. E-posta hesapları, takvim ve dosyaları tek bir ekrandan yönetebildiğiniz uygulama, kaydırma şeklinde çok sayıda kısayola sahip. Microsoft, Outlook uygulaması için gelmiş geçmiş en iyi e-posta uygulaması şeklinde iddialı bir slogan kullanıyor.

[appbox googleplay com.microsoft.office.outlook]

6. My Mail

En iyi 10 Android Mail Uygulaması (2017)

MyMail gerçek zamanlı push bildirim desteği sunan ve bildirimleri özelleştirme seçeneğiyle gelen uygulamalardan bir tanesi. Uygulama içerisinde e-posta ve kişileri aramak için gelişmiş bir arama bölümü bulunuyor. Arama bölümünde e-postalarla birlikte gelen ekler de aranabiliyor. E-postaları organize etme noktasında bayrak ekleme, klasörler arasında hızlıca taşıma ve silme gibi özellikler sunuluyor. my.com adresine üye olarak uygulamayla birlikte yeni ve kısa bir e-post adresi sahibi olabilirsiniz.

[appbox googleplay com.my.mail]

7. Aqua Mail

En iyi 10 Android Mail Uygulaması (2017)

Bir diğer başarılı Android mail uygulaması olan Aqua Mail de hem ücretsiz hem de çok kapsamlı bir uygulama. Diğer bütün mail servislerinin sunduğu her özelliği sunduğu gibi bütün hepsi için de destek veriyor.Özellikle profesyonel kullanıcıların ve iş sebebiyle kullananların çok memnun kalacağını düşündüğüm uygulama ile hiçbir maili kaçırmayacaksınız. Anında bildirimleri ile her mailden geldiği anda haberdar olabileceksiniz.

Birden fazla hesabı yönetebileceğiniz uygulamanın widget’ı ile ana ekrandan gelen maillere direk göz atabilir, ayrıca e-posta hesaplarınızla ilgili en küçük ayrıntıyı bile kişiselleştirebilirsiniz.

[appbox googleplay org.kman.AquaMail]

8. Mail Wise

En iyi 10 Android Mail Uygulaması (2017)

Mail Wise, Android için e-posta yönetimini kolaylaştıracak bir hizmet sunuyor. E-Posta yönetimi için mobil cihazları kullananların yaşadıkları sıkıntının farkındayım. Genelde Gmail veya Outlook kullanan geniş topluluklar, var olan en iyi seçeneklerin bunlarla sınırlı olduğunu düşünüyor. Üçüncü partilere duyulan bir güvensizlik durumu söz konusu.

Mail Wise üzerine düşünümeye değer bir üçüncü parti uygulaması. Bu uygulamayı değerli kılan özelliklere gelecek olursak, Mail Wise’ı kısaca şöyle anlatabiliriz:

  • Farklı kaynaklardan gelen e-postaları okuması kolay, şık bir arayüzde takip edin.
  • Mail Wise, bir istemci olması sebebiyle verileri cihazınızda saklıyor ve size güvenli bir ortam hazırlıyor.
  • Tek bir istemci üzerinden farklı e-posta hesaplarını kolyca yönetin.

Bu özellikler kulağa yeterince hoş gelmediyse, size Mail Wise’ın tamamen ücretsiz olduğunu da hatırlatmak isterim. Uygulamanın başta tereddüte neden olabilecek bir özelliği ilk 24 saat yavaş çalışıyor olması. Bunun sebebi, Mail Wise’ın e-posta hesaplarınızı etraflıca bir taraması. Bu işlem bittiğinde ise Mail Wise’ın neler başarabildiğine şaşıracaksınız. Öte yandan Akıllı telefonlarda harika görünen arayüz maalesef tablet kullanıcıları için özelleştirilemiyor. Ama hizmet konusunda tablet kullanıcısı da eksik kalmayacaktır.

[appbox googleplay com.syntomo.email]

9. We Mail

En iyi 10 Android Mail Uygulaması (2017)

[appbox googleplay com.wemail]

10. Gmail Inbox

En iyi 10 Android Mail Uygulaması (2017)

Google’ın çok sevilen e-posta istemcisi sonunda Inbox ismiyle hem resmi bir kimliğe kavuştu hem de mobil cihazlar için optimize edildi. Google’ın mobil platformda sadece Android cihazlarına tam destek sağlaması uzunca bir süre boyunca insanları ikiye ayırmıştı. Duruma müdahale eden Gmail ekibi üniter bir uygulama hazırlayarak mobil cihazlarda ortak bir kullanım deneyi sunan bir uygulama çıkardı.

Gmail kullanıcılarına mobil cihazlarında daha kaliteli bir deneyim sunan Inbox ile yapacabilecekleriniz masaüstündeki istemciyle eşdeğer bir kalite sunuyor. Bu uygulama sayesinde artık benzer iletileri gruplandırmanız mümkün olduğu için kategori içersindeki kişilerin hepsiyle aynı anda iletişim kurabiliyorsunuz. Önemli e-postalarınızı açmadan görüntülemenizi sağlayan Inbox, hızlıca ulaşmanız gereken e-postalar konusunda hızlı ileti uygulamaları kadar iyi bir performans sağlıyor.

Düzenli bir e-posta trafiğiniz varsa ve yoldayken bu tempoyu kaybetmek istemiyorsanız hatırlatıcılar sayesinde diğer işlerinize de yeterince dikkat verebilirsiniz. Pratik bir seçenek sunan bu hatırlatıcıların sizi uygunsuz bir vakitte yakalaması durumunda tıpkı alarm kurulumları gibi erteleme seçeneğiniz de var.

[appbox googleplay com.google.android.apps.inbox]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu