En iyi 5 Bozuk Dosya Onarma Aracı

En iyi 5 Bozuk Dosya Onarma Aracı

Windows’ta bozuk veya hasarlı dosyaları kurtarmak için kullanabileceğiniz En iyi 5 Bozuk Dosya Onarma Aracı‘nı sizler için derledik.

Bilgisayarda bazı dosya ve fotoğrafları kaybedebiliyoruz. Dosya bozulması oldukça sıkıcı olabilir, çünkü depolama medyanızdaki küçük bir sorun, dosyanın üst-bilgisini silinmesine yol açabilir veya sıkıştırılmış verilerde daha büyük alanları etkileyebilir. Çeşitli sebepler ile hasar alan dosyaları kurtarmak için birçok farklı yol denenebilmektedir. 

Dosya verilerinin parçaları dağınık veya eksik durumdaysa, okunamaz hale gelir yani hasarlı veya bozuk diyebiliriz.  Ancak tamamen hasar görüp kurtarılamayacak zannettiğiniz dosyaları kurtarmak mümkün.

En iyi 5 Bozuk Dosya Onarma Aracı

Bozuk dosyaları onarmak için yardımcı uygulamalar kullanabilirsiniz. Dosyalara kesinlikle zarar vermeyen ve çoğunlukla istenen sonucu veren bu özel yazılımlarn kimileri ücretli kimileri ise ücretsiz olarak sunulmaktadır.

1# Repair Toolbox

En iyi 5 Bozuk Dosya Onarma Aracı

Repair Toolbox toplam 22 programdan oluşan bir paket. Bu paketteki programların her biri farklı bir dosya türünü onarmak üzere tasarlanmıştır. Paket içeriği Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, PDF, ZIP, RAR, Illustrator, Photoshop gibi bir çok uygulamayı destekliyor.

Repair Toolbox İndir

2# Hetman File Repair

En iyi 5 Bozuk Dosya Onarma Aracı

Bozuk Dosya Onarma Aracı Hetman File Repair ile elektrik kesintileri, donanım hataları, virüs saldırılarından dolayı hasara uğramış dosyalarınızı, resimlerinizi,dökümanlarınızı,JPG, JPEG, JPE, JFIF dosyalarını tamir ederek geri kurtarabilirsiniz. Program bir kaç basit adımda dosyaları düzeltmenize izin veren bir yapıya sahiptir. Bu sayede kullanımı çok kolay bir hale getirilmiştir…

Program dosyaları ücretsiz tarayabiliyor olsa da resimleri onarmak ve kaydetmek için lisans satın almanız gerekiyor. Kişisel kullanım için 20 dolar, işletme kullanımı için de 140 dolar fiyat biçiliyor.

Hetman File Repair İndir

3# Digital Video Repair

En iyi 5 Bozuk Dosya Onarma Aracı

Hasarlı MP4, MOV ve AVI videolarını Xvid, DivX, MPEG4 veya 3ivx olarak kodlandığı sürece onarabilen ücretsiz bir araç olan Digital Video Repair uygulamasında hasarlı dosyayı Input File bölümünden seçtikten sonra Output File bölümünde de kaydedilecek dosyayı adlandırmanız yeterli olacaktır.

Digital Video Repair İndir

4# Stellar File Repair Toolkit

En iyi 5 Bozuk Dosya Onarma Aracı

Bir başka Bozuk Dosya Onarma Aracı olan Stellar File Repair Toolkit, ile Word, Excel, PowerPoint bozulmuş dosyalarını onarabilir ve dosyaları tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Sade bir ara yüze sahip ola bu program ile Word, Excel, PowerPoint ve Zip dosyaları tek bir tıklama ile onarabilirsiniz. Dosyaları parola korumalı olsa bile onarabilen uygulama, tarama ve hasarlı dosya önizleme özelliklerini ücretsiz olarak sunsa da onarım işlemi için 69 dolar ödemenizi istiyor.

Stellar File Repair Toolkit İndir

5# Sistem Dosyası Denetleyicisi

Sistem Dosyası Denetleyicisi, kullanıcıların Windows sistem dosyalarında bozulma olup olmadığını taramalarına ve bozuk dosyaları geri yüklemelerine olanak veren bir yardımcı programdır.

Komut İstemi’ni Yönetici olarak başlattıktan sonra komut satırına şu komutu yazıp Enter tuşuna basıyoruz: sfc /scannow

En iyi 5 Bozuk Dosya Onarma Aracı

sfc /scannow komutu tüm korunan sistem dosyalarını tarar ve bozuk dosyaları %WinDir%\System32\dllcache dizinindeki bir sıkıştırılmış klasörde bulunan önbelleğe alınmış kopyasıyla değiştirir.

Bilgisayarınızın donanımına bağlı olarak, tarama yaklaşık 15-60 dakika kadar sürecektir. Bu nedenle, komutun çalışmasına izin verin ve yarıda kapatmayın. 

Bu komutu uyguladığınızda, bozuk veya hasarlı sistem dosyalarını onararak çeşitli Windows hatalarını düzeltebilirsiniz.

Verilerimizi pratik olarak sakladığımız Flash bellek yada Hafıza kartı bozulursa ne yapacağız, Bozuk Flash Bellek yada Bozuk Hafıza Kartından Dosya Nasıl Kurtarılır merak ediyorsanız buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Harika siniz Allah razı olsun sorunum çözüldü çok teşekkür ler artık sürekli ziyaretciniz olcam

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?