1. Ana Sayfa
  2. MOBİL
  3. En iyi Adımsayar Uygulamaları

En iyi Adımsayar Uygulamaları

kilo verme ve zayıflama uygulamaları

Yürüyüş yaparken adımlarınızı sayabilen Android ve IOS cihazlar için En iyi Adımsayar uygulamalarını bir araya getirdik.

Pedometer, ya da Türkçe ismiyle adımsayar, atılan adımları saymaya yarayan taşınabilir elektronik/elektromekanik bir alettir.

Adımsayar, türüne göre ne kadar adım atıldığı, kaç m/km yol katedildiği, ne kadar kalörü harcandığı ve kaç zamandır yürüyüş aktivitesinin sürdüğü gibi bilgileri gösterir.

Akıllı telefonlarınızı kullanarak nerede olursanız olun hiçbir işlem gerektirmeden, telefonunuzu cebinize veya çantanıza koyarak otomatik olarak adımınızı saymasını En iyi Adımsayar Uygulamaları kullanarak sağlayabilirsiniz.

En iyi Adımsayar Uygulamaları

Google Play Store ve App Store’da bulunan ve en çok kullanılan en iyi adımsayar uygulamalarını listemizde bulabilirsiniz.

Google Fit

kilo verme ve zayıflama uygulamaları

Günlük spor aktivitelerinizi takip ederek kayıt altına alan ve daha sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlayan başarılı bir uygulama. Google’ın resmi uygulaması olan Fit, Apple’ın HealthKit uygulamasından hemen sonra çıkarılmıştı.

Android telefon ve tabletler dışında Android Wear cihazlar ile de uyumlu olarak çalışan google Fit, gün içerisinde yaptığınız yürüyüş, koşu ve bisiklet aktivitelerinizin tamamını tespit ederek verileri size sunuyor. Uygulamanın en güzel özelliklerinden bir tanesi kendinize hedefler koyarak bu hedeflere ne kadar yakınlaştığınızı yada geçtiğinizi görmek oluyor. Örneğin günde 10.00 adım atma hedefi koyarak bu rakama ulaşabilmek için akşamları ekstradan yürüyüş yapabilirsiniz.

Diğer üçüncü parti sağlık ve spor uygulamaları ile de uyumlu olan Google Fit, tüm spor ve sağlık işlemlerinizi tek bir uygulama üzerinden kontrol etmenizi sağlıyor.

Adım Sayar

kilo verme ve zayıflama uygulamaları

Gün içinde kaç adım attığınız hem sağlığınız hem formunuz için önemli. Gün boyunca kaç adım attığınızı öğrenmek için  geliştirilmiş Adımsayar uygulamasını deneyebilirsiniz.

Uygulama Facebook ve web uygulamalarıyla desteklenir. Yaş, cinsiyet, boy, kilo verilerinizi girerek, ne kadar kalori harcadığınızı, vücut kitle indeksi gibi birçok veriyi web sitesi ya da facebook uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

‎The Pedometer
Price: Free

MyFitnessPal

kilo verme ve zayıflama uygulamaları

MyFitnessPal eğer diyet yapıyorsanız, kilo verme ve zayıflama için veya formunuzu korumak için kendinize bir rehber arıyorsanız oldukça işinize yarayacak bir fitness uygulaması.

MyFitnessPal
Price: Free
‎MyFitnessPal
Price: Free+

Pedometre

kilo verme ve zayıflama uygulamaları

Pedometre adındanda anlaşılacağı üzere başka bir basit pedometre uygulamasıdır. Bu da planlı antrenmanlar için en iyi şekilde çalışır. Uygulama bir başlatma / durdurma düğmesine sahiptir. Böylece, koşuda kullanabilirsiniz ya da yürüyüşe çıkabilirsiniz. Uygulama ayrıca yakılan kalori, mesafe, yürüyüş / koşu süresi ve hız gibi şeylerin kaydını tutar. Bu, fitness bantları veya diğer uygulamalar ile gördüğünüz gibi 7/24 adım sayacı gibi çalışmayabilir. Yani, uygulama tamamen ücretsizdir (reklam ile) bu yüzden özelliklerin eksikliği hakkında çok fazla şikayet etmek biraz zor. Yine de, yaptığı şey için kesinlikle iyi.

En iyi Adımsayar Uygulamaları
The app was not found in the store. :-(

Pacer

kilo verme ve zayıflama uygulamaları

Pacer adım sayacı uygulaması popüler adım sayacı uygulamalarından biridir. Adım sayacı hassasiyetini birçok yönden ayarlayabilmenizi sağlar. Uygulama aynı zamanda GPS adım izleme (isteğe bağlı), oturum açma deneyimi ve hem Fitbit hem de MyFitnessPal için destek sunuyor. Premium versiyonu, egzersiz araçları ve koçluk gibi bazı ek özellikler içerir. Neyse ki, abonelik fiyatı aşırı derecede kötü değil. Ara sıra hatalar dışında, uygulama da oldukça iyi çalışıyor.

Runkeeper

Bu uygulama sizin koşma, bisiklet sürme, yürüme gibi aktivitelerinizi GPS kullanarak takip eder. Tüm Fitness egzersizlerinizi takip etmenin en kolay yolu bu uygulamayı cihazınıza indirip çalıştırmak ve koşmaya başlamak olacak.

Runtastic Steps

Runtastic, cihazlarınızı kişisel fitness asistanlarına dönüştüren başarılı bir sağlık ve fitness uygulamasıdır. İçerde ve dışarda yapacağınız, koşu, bisiklete binme ve benzeri spor aktivitelerinizde en büyük yardımcınız olacak olan Runtastic sayesinde istikrarlı olarak spor aktivitelerinizi devam ettirebileceksiniz.

Zombies, Run!

Zombies, Run! bir tür gerçek zamanlı, zenginleştirilmiş gerçeklik oyunu diyebiliriz. Fakat bu oyun bildiğiniz oyunlara hiç benzemiyor. Bu oyunu gerçek hayatta ve sokakta oynuyorsunuz. Amacınız ise uzun zamanlı bir egzersiz rutini oluşturmak ve spor yapmak.

Zombies, Run! (Free)
Price: Free
‎Zombies, Run!
Price: Free+

Fitbit

Fitness yapan çoğu kişi bir fitness bandını veya bir çeşit spor izleyicisi (örneğin, Fitbit gibi) satın alır. Bu spor izleyicilerinin çoğunun kendi uygulamaları vardır. Uygulamalar, adım adım, uyku, yakılan kaloriler, merdivenlerden tırmanma ve ne kadar aktif olmanız dahil olmak üzere donanım kayıtlarınızdaki her şeyi takip eder. Bazı durumlarda, kalp atış hızınızı bile izlerler. Bu, fitness takipçileri için ideal bir çözümdür. Donanım spor izleyicileri olanlar öncelikle onlarla birlikte gelen uygulamaları denemelidir. Neredeyse her zaman ücretsizdirler, genellikle en azından biraz özelleştirilebilirler ve tasarlandıkları donanımla en iyi şekilde çalışırlar.

Fitbit
Price: Free
‎Fitbit
Price: Free+

Samsung Health

S Health uygulaması en basit şekliyle spor, egzersiz yaptığınız esnada Samsung marka akıllı bilekliğinizin kaydettiği verileri Android telefonunuzdan görmenize imkan tanıyan bir fitness uygulaması.

Samsung Health
Price: Free
‎Samsung Health
Price: Free
Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap